מה הן תוכניות קרב ואיך לבחור אחת שתתאים לתלמידים שלכם?

תוכנית קרב

מוסדות הלימוד שתחת מערכת החינוך עוסקים בלמידה של מקצועות בהתאם לתוכניות של משרד החינוך אך יחד עם זאת הם נותנים דגש גם על תכנים שהם מעבר ללמידה סטנדרטית על ידי תוכניות מגוונות להעשרת עולמם של התלמידים בין היתר על ידי תוכנית הנקראת תכנית קרב למעורבות בחינוך.

מה זה תוכניות קרב?

תוכנית קרב היא למעשה תוכנית אשר אושרה על ידי משרד החינוך כאשר המטרה העיקרית שלה היא הרחבת הידע הכללי והמיומנויות השונות בקרב התלמידים החל מגילאי הגן ועד לבתי הספר בשכבות גיל שונות כאשר הדגש הוא על מגזרים שונים ומישובים שונים במטרה לעזור לצמצם בין היתר פערים בין האוכלוסיות השונות.

מה כוללות תוכניות קרב?

תוכניות קרב כוללות תכני העשרה אותם משלבים במהלך יום הלימודים הרגיל במסגרות החינוך השונות כאשר את סוגי התכנים שכוללים בין היתר תכנים של אומנות, טכנולוגיה, מוזיקה ועוד, בוחרים ועדות היגוי בית ספריות אשר מורכבות מ:

  • הנהלת המוסד החינוכי.
  • נציגי מורים.
  • נציגי הורים.
  • נציגים מטעם הרשות המקומית.
  • נציגי משרד החינוך.
  • רכז הישוב לנושא.

מי מעביר את תוכניות הקרב וכיצד נכון לבחור את התוכנית המתאימה ביותר?

תכני התוכנית מועברים על ידי מדריכים עצמאיים אשר פיתחו תוכנית עצמאית משלהם, חברות ומומחי תוכן מחוץ למערכת, צוותים ואנשי מקצוע מתוך המערכת אשר מתאימים את התכנים השונים לצרכים. מומלץ כי בחירת התוכנית תתבצע על ידי שילוב של בחירת סוג התכנים והנושאים, בחירה של מדריכים בעלי ניסיון, ידע ויכולת עבודה עם ילדים וכמובן לא פחות חשוב תקציב שכן מימון התוכנית הינו על ידי הרשות המקומית משרד החינוך וההורים.

> קראו גם על ייעוץ עסקי לעסקים קטנים!