מה הסיכונים בהשתלת מיניסקוס?

השתלת מיניסקוס

כל טיפול רפואי כרוך בסיכונים כאלו ואחרים. אמנם הפרוצדורות הרפואיות כיום הינן מהמתקדמות ביותר, הן מתאפשרות הודות לציוד חדשני וטכנולוגיות מתקדמות. אך בכל זאת יש אי אילו סיכונים לטיפולים המוצעים. כאשר מדובר על השתלת מיניסקוס ושוקלים את ביצוע הטיפול חשוב גם כן להתייחס לנושא הסיכונים, לשקול את האפשרויות ולדעת במה כרוך הטיפול, ובהתאם לכך להכריע ביחס לביצוע הטיפול.

סיכויי הצלחה גבוהים להשתלות מיניסקוס

ניתן לומר שניתוח מיניסקוס נחשב לפשוט יחסית, וסיכויי ההצלחה שלו מן הגבוהים. המטופלים נבדקים לצורך התאמת טיפול, הם מקבלים הכוונה והדרכה לקראת הטיפול, וכן את כל המידע ביחס לתוצאות שעלולות לנבוע מהטיפול. ההחלטה מתקבלת על ידי המטופל לאחר שהוא שוקל את הנתונים ובודק את הסיכוי מול הסיכון.

אלו הסיכונים של השתלת מיניסקוס

  • זיהום – כל התערבות כירורגית עלולה לגרור בעקבותיה התפתחות זיהומית. עצם העבודה שחדרו אל תוך הגוף וביצעו פעולות שונות כנדרש, היא זו שפותחת את הסיכון לזיהום.
  • פגיעה בכלי הדם – במהלך השתלת מיניסקוס עלולה להתרחש פגיעה בכלי הדם. פגיעה כזו נגרמת בשוגג כמובן, ככל שידי המטפל מיומנות יותר והמכשור מתקדם יותר, הסיכון פוחת. אך היות והדבר עלול להתרחש חשוב לקחת זאת בחשבון.
  • פגיעה בעצב – במהלך השתלת מיניסקוס עלולה להתרחש פגיעה בעצב. כמובן שהמטפל עושה כל מאמץ כדי למנוע פגיעות שכאלו, וכולם תקווה שלא תתרחש כזו. אך הדבר נחשב לאחד הסיכונים של השתלת מיניסקוס.
  • פגיעה במפרק הירך – מפרק הירך הינו אזור רגיש שמורכב מחלקים שונים שיחד ממלאים את התפקידים שלהם בתפקוד של הרגליים. במהלך ניתוח השתלת מיניסקוס עלול להיווצר מצב בו אחד החלקים נפגע בגין פעולה כזו או אחרת שלא בוצעו בדיוק המקסימלי.

> למידע מקצועי והמלצות נוספות בקרו באתר https://www.arthrosportmd.com!