מה זה קאנאפס?

המטבח הצרפתי ידוע במנות היצירתיות והמיוחדות שהוא מפיק, כאשר סוגים שונים של רטבים מיוחדים הומצאו על ידי שפים מובילים בצרפת וכן גם שיטות ייחודיות לאפיית בצקים ולחמים. אחד מהלחמים המזוהים ביותר עם צרפת הוא כמובן הבגט שהוא מקל לחם קטן וארוך המשתדך נהדר עם כל רוטב ומילוי.

עולם הקולינריה הצרפתי הוא רחב וגדוש ביטויים, מונחים ומושגים אותם מאמצים שפים מכל רחבי העולם, אך אחד מהביטויים הנפוצים במטבח הצרפתי שנותן כבוד גם למנות קטנות ומהירות הוא קאנאפס – ובשורות הבאות נפרט בהרחבה על המשמעות שלו.

מה פירוש המושג קאנאפס?

קאנאפס הוא כאמור מושג הלקוח מהתרבות הקולינרית של צרפת, והוא מתאר למעשה מנות קטנות וטעימות המעוצבות בקפידה ובדיוק רב. המנות הללו נחשבות כמנות פתיחה קלילות בארוחות שונות, כאשר המטרה שלהן היא לא להשביע את הסועד אלא לגרום לו לעורר את החושים ולפתוח יותר את התיאבון.

אולי זוהי הסיבה מדוע המנות הללו כאלו קטנות, כי הן נאכלות במהירות ובהנאה גדולה הודות להכנה המדויקת שלהן ויצירת שילובי טעמים שמגרים את החך. 

למה קאנאפס יכול להתאים ככיבוד באירועים?

מנות הקאנאפס הן מתאבנים שמוגשים בתחילה של סעודה, וכיוון שהמנות קטנות במיוחד הכי נוח וכיף לאכול אותן בידיים ללא בושה וחשש כי הן בגודל ביס בדיוק ולא מצריכות שימוש בסכו"ם או אפילו צלחת. משום כך מנות קאנאפס יכולות להתאים למגוון אירועים פרטיים ו/או עסקיים, בהם המארחים רוצים לשלב מנות טעימות ומשובחות שהאורחים באירוע ישמחו לאכול בהנאה גם כשהם מפטפטים אחד עם השני. 

מגשי אירוח בסגנון קאנאפס יהיו מושלמים לאירועים פרטיים בשלב קבלת הפנים, להרמת כוסית לפורים או באירועים עסקיים או אפילו לאירועים ומסיבות פרטיות שעורכים בבית עם כמות מצומצמת של מוזמנים.