כמה אחוזים לוקחים על החזרי מס?

החזרי המס

החזרי מס הם מאוד נפוצים בסיטואציות שונות כמו למשל החזר מס שמגיע לאלו שבשנה מסוימת נוכה מתלושי השכר שלהם מס, כאשר היו שכירים, ואילו בהמשך השנה רמת השכר שלהם פחתה כאשר המשיכו לעבוד תחת עוסק ולא כשכירים. זוהי סיטואציה נפוצה שבגינה לרבים מגיע החזר מס. סיטואציה נוספת היא בגין לידה, כאשר היולדת לא מקבלת את החזר המס המגיע לה על פי חוק מתוקף נקודת זיכוי. לעתים המעביד לא מעדכן את נקודת הזיכוי ולכן העניין מתפספס. סיטואציות נוספות הן החזרי מס לחיילים משוחררים ובגין לימודים.

כמה אחוזים נשלם לרואה חשבון?

אם תנסו להתנהל לבד מול רשות המיסים ויתר הרשויות כדי לקבל החזרי מס אתם צריכים לדעת שזה יגזול לכם המון זמן, לא בהכרח תקבלו בסופו של יום את החזר המס שמגיע לכם ואתם תתעסקו עם זה המון, ולא תמיד תדעו כיצד לנווט תוך כדי. הבירוקרטיה בישראל לצערנו היא לא פשוטה בכלל ורבים מתייאשים או שלא מצליחים לטפל  כנדרש תוך כדי העבודה או עיסוקי היומיום בהחזרי המס להם הם זכאים מתוקף חוק. 

אם אתם שואלים את עצמכם כמה תשלמו ליועץ מס או לרואה חשבון שיטפל עבורכם בבקשת החזר המס מתחילתה ועד סופה –  אין תשובה אחת. לעתים אתם תשלמו רק דמי הצלחה אם תקבלו בסופו של יום החזר,  ולרוב יש דמי טיפול מינימליים על פגישת ייעוץ או ייצוג מול הרשויות. יש מקרים בהם איש המקצוע יקבל 15% מהסכום שתקבלו ויש מקרים בהם תשלמו רק כמה אחוזים בודדים או יותר – לפי המקרה. 

חשוב להסתייע בשירותיו של איש מקצוע אמין ובעל ניסיון שקבלתם עליו המלצות וחוות דעת.

אולי יעניין אותך גם החזר מס מקופת גמל