למה משמש מגביל שורשים?

למה משמש מגביל שורשים?

שורשי הצמח הם מקור החיות של הצמח. השורשים יונקים מים מהאדמה וזה מקור הלחות של הצמח כולו. אך לא פעם מתעוררת בעיה בעניין זה. היות והשורשים מחפשים אחר מקור מים כדי לספק נוזלים לצמח עליו הם מופקדים, הם עלולים להגיע למקומות בלתי רצויים. כלומר, הם עלולים לחדור אל תוך הצנרת שמצויה בקרקע. בשלב הראשון חודר פנימה שורש דקיק אשר מצליח למצוא לו נקודת כניסה בחיבורים בין חלקי הצינורות או תעלות שאיבה. כאשר השורש מקבל בתוך הצנרת נוזלים בשפע הוא מתעבה, מתפתח וגדל.

השורשים בתוך מערכת הצינורות

כאשר השורש גדל עוד ועוד הוא הופך להיות לגורם מזיק מאוד. שכן הוא חוסם את הצינור ואינו מאפשר הולכה של המים. במקרה כזה אין זרימה ונוצרות תקלות של הצפה, פיצוצי צנרת ועוד. כאשר נוצרת תקלה כזו אין מנוס כי אם לטפל בצינורות ובשורשים. יש לנקות את השורשים ולפנות את השטח באופן מושלם כך שהצינורות יוכלו למלא את תפקידם כהלכה.

כיצד נמנע מצבים כאלו?

אך כיום רווח הפתרון של הגבלת שורשים. באמצעות מגביל שורשים ניתן להגדיר במדויק את השטח של הצמח ושל השורשים שלו, ובכך למנוע חדירה של שורשים לשטח בו השורשים אינם רצויים. אמנם הצמח עלול שלא לקבל את כמות המים הרצויה לו בגין פעולה זו, אך במקרים רבים מדובר בצמחי בר אשר אין אף אחד אשר מעוניין בהם. ובמידה ומדובר על צמח ששתלו אותו ומטפחים אותו, הלא אף אחד לא באמת התכוון שמקור המים יהיה צינורות טמונים… אמנם יהיה צורך לדאוג להשקיה רבה וסדירה. אך כך נמנע נזקים חמורים בצנרת והשורשים לא יוכלו לחדור למקום בו הם לא רצויים.

המוצר המתאים לשטח

אכן, בתחומי הבניה קיימים מוצרים רבים אשר לכל אחד ייעוד ומאפיינים משלו. חשוב מאוד לוודא כי לקראת כל פעולה בוחרים את המוצר הנכון מבחינת השימוש וההתאמה למטרה לשמה רוכשים אותו. כמו כן כדאי תמיד להתייעץ עם גורמים מקצועיים כמו חברת סלילוק בע"מ אשר יש להם היכרות עמוקה עם כלל חומרי הבניין. כך ניתן לבחור נכון ולהוביל לתוצאה הרצויה.