למה חשוב לשים לב כשבוחרים הליכון?

תיקון רצועה להליכון באתר של יוני הטכנאי

בחירת הליכון לבית יכולה להיות החלטה חכמה במקרים רבים. ראשית עשיית ספורט הינה חשובה מאוד לבריאות, לשיפור המערכת החיסונית, לשמירה או הפחתה במשקל, למניעת היווצרות של מחלות, שיפור זרימת הדם בגוף והאנרגיות שלנו, מפחית כאבי ראש ולחצים ועוד. במקרים בהם מזג האוויר בחוץ אינו מאפשר אימון בחוץ, אתם מפחדים ללכת בחוץ בשעות הערב או שפשוט נוח לכם יותר לעשות אימון בבית ייתכן ותרצו לרכוש מכשיר כושר המתאים עבורכם לפעילות אירובית מהנה ואפקטיבית. מכשיר זה יהיה לרוב הליכון. איך בוחרים הליכון לבית? הנה כמה טיפים חשובים.

גודל ההליכון ומשקל מירבי:

גודל ההליכון משפיע על נוחות ובטיחות השימוש בו. ככל שהאדם גבוה יותר כך מסלול ההליכה/הריצה צריך להיות רחב וארוך יותר כיוון שהצעדים של אותו משתמש יהיו גדולים יותר. בדרך כלל עבור אדם בגובה ממוצע מומלץ אורך מסלול באורך 136 ס"מ ורוחב 46 ס"מ. עבור אנשים גבוהים מומלץ לרכוש הליכון ארוך ורחב יותר בכתובת זו. כמו כן לכל הליכון יש משקל מירבי שהוא יכול לשאת. כדאי זה שיהיה לפחות ב25% מעל המשקל הממוצע של המתאמן שהולך להשתמש בהליכון.

רצועת הריצה ובולמי זעזועים:

מסלול הריצה בנוי מרצועה הנמצאת על המסלול ומסתובבת עליו. הרצועה עשויה מחומר אנטי סינטטי ומסייעת במניעת החלקה על המסלול. כדאי לשמן את הרצועה בכל 20-30 שעות עבודה כדי לשמור עליה לאורך זמן. ייתכן ותצטרכו להחליף את הרצועה אחת לכמה שנים. למי מכם שיש בעיית ברכיים או מפרקים מומלץ לבחור בהליכון עם בולמי זעזועים איכותיים ומתקדמים יותר טכנולוגית, ראו כאן.

> קראו על תיקון רצועה להליכון באתר של יוני הטכנאי

לוח בקרה ונוחות השימוש:

לוח הבקרה צריך להציג לכם את אפשרויות האימון שלכם, את פרטי המשתמש שהזנתם במערכת, את הדופק שלכם במהלך האימון (אם תשימו את הידיים על ידיות המתקן היכן שניתן למדוד הדופק), את זמן האימון שלכם, קלוריות ששרפתם במהלך האימון ועוד. ודאו שלוח הבקרה קל ונוח תפעול, שהכיתוב מספיק גדול, שיש תאורה ועוד.

למידע נוסף מוזמנים לאתר https://treadmill.co.il/