כל היתרונות של טיפול טבעי בגאוט

המאמר באדיבות לילך נהרי

גאוט הינו סוג נפוץ של דלקת מפרקים, הנגרמת על ידי ריכוז גבוה מידי של חומצת שתן אשר שוקעת במפרקים השונים בגוף וברקמות, דבר שמוביל להתפתחותה של דלקת. מדובר על מצב לא נעים, הגורם ללא מעט כאבים ואי נוחות. טיפול טבעי בגאוט כולל חיזוק של מערכת החיסון, הגברת הפינוי של חומצת השתן מהגוף וכמובן הגברת הפעילות האנטי דלקתית, כדי למנוע את התפתחות הדלקת. רוב החולים במחלה הינם גברים מעל גיל 30. המחלה נחשבת לגנטית, כך שאם קיימת מחלה מסוג זה במשפחה, אתם כנראה נמצאים בסיכון מוגבר לחלות בה. כמו כן, תזונה מהווה את אחד הגורמים המרכזיים למחלה, היות ומי שאוכל כמויות גדולות של בשר, במיוחד איברים פנימיים, מגביר בצורה משמעותית את הסיכון שלו לחלות במחלה. גורמים נוספים המשפיעים על התפתחות המחלה, הם השמנת יתר המגבירה את הסיכוי לחלות וצריכת אלכוהול, אשר מעכב את הפרשת חומצת השתן מהגוף.

מהו טיפול טבעי בגאוט ולמה מומלץ להתנסות בו?

הטיפול הטבעי מורכב בעיקר מהקפדה על תזונה מסוימת, שיכולה להקל על המצב ולגרום לנסיגה מסוימת של המחלה. מדובר על תזונה הענייה בחלבונים ובפורינים. אנשים הנמצאים בטיפול מסוג זה, אמורים לצרוף במהלך היום שלהם כ- 0.8 גרם של חלבון לכל קילוגרם ממשקל הגוף שלהם. המטרה היא מצד אחד לא לצרוך כמות חלבון גבוהה מידי, הגורמת לייצור עודף של חומצת שתן, אך מצד שני, לשמור על כמות מספקת כדי להגביר את הפרשת חומצת השתן דרך הכליות. כמו כן, ניתן לאכול בצורה חופשית פחמימות מורכבות, ומצד שני להימנע ככל היותר מפחמימות פשוטות המגדילות את יצירת חומצת השתן. חשוב להבין כי צריכה מוגברת של שומן רווי תגביר את אצירת חומצת השתן בגוף, ולכן יש צורך להמעיט ככל הניתן במאכלים מהחי העשירים בשומן רווי. כמובן שיש צורך לשתות ככל הניתן, במטרה למהול את השתן ולהפריש כמות גדולה ככל הניתן של חומצת שתן.

לסיכום, טיפול טבעי בגאוט מאפשר לגוף לשקם את עצמו, ללא צורך בהתערבות של תרופות כימיקליות. אכילה נכונה בשילוב עם ירידה במשקל ונטילה של צמחי מרפא ייעודיים, יכולה לחולל פלאים.