סוגרים עשור: שינויים משמעותיים בעולם הפרסום

שינויים משמעותיים בעולם הפרסום

עם בואה של שנת 2020, בהחלט ניתן להסתכל אחורה ולראות את מכלול השינויים שעולם הפרסום עבר בעשור האחרון. שינויים שהחלו במעבר מפרום מסורתי לשיווק דיגיטלי – שינויים שהפכו את האינטרנט לאפיק השיווק העיקרי של עסקים רבים בארץ ובעולם.

גוגל הוא המלך

אין ספק שהעשור האחרון היה העשור של מנוע החיפוש גוגל, שמיצב את עצמו כמנוע החיפוש העיקרי בעולם, מה שהוביל לכך שלא מעט בעלי עסקים הקימו אתרים מקצועיים על מנת להגיע לחשיפה גבוהה. עוד ניתן לומר שתחום קידום האתרים הפך לאפיק השיווק המרכזי והרווחי ביותר עבור בעלי עסקים, משום שכולם רוצים להופיע במיקומים הראשונים במנוע החיפוש – דבר שמוביל לעליה בכמות הגולשים ולהגעה ללקוחות פוטנציאליים חדשים. אם תרצו לקרוא לעומק על התחום, תוכלו למצוא מידע נרחב באתר של חברת קידום האתרים ריגו, לרבות מאמרים מקצועיים ומדריכי קידום שונים.

קבוצות הפייסבוק על הגל

אם בעבר היו אומרים לכם שקבוצת פייסבוק יכולה להיות מקור הכנסה רווחי – הייתם מאמינים? ובכן העשור האחרון הוכיח שקהילות ברשת החברתית יכולות להיות אפיק שיווקי נהדר, ואף עשויות להגדיל את מחזור ההכנסות השנתי של העסק. עם זאת ראוי לציין שקבוצת פייסבוק מצריכה לא מעט עבודה, ולכן היא כרוכה בלא מעט תהליכי שיווק והנעה לפעולה.

טיק טוק – לא רק בשביל פאן

אם חשבתם שאפליקציית טיק טוק משמשת ילדים ונערים להפצת סרטונים קצרים, צדקתם באופן חלקי, משום שלא מעט בעלי עסקים זיהו את הפוטנציאל, והם נעזרים באפליקציה לשיווק באופן עקיף. כיום מדובר באחת האפליקציות הפופולאריות ביותר, ולא רק בקרב נערים וילדים – אלא גם בקרב מבוגרים.

שיווק באינסטגרם

אינסטגרם הפכה לא רק לאפיק שיווק מעולה, אלא שכיום היא מהווה תיק עבודות עבור בעלי עסקים בתחומים שונים, החל ממאפרות, דרך מעצבי פנים ועד ליוצרים ויוצרות מתחומי האמנות. כמו כן, בשנתיים האחרונות השיווק באמצעות הסטורי הפך לנפוץ ומאוד פופולארי, והוא משמש לא מעט חברות ומותגים.

אין ספק שעולם הפרסום והשיווק שינה את פניו. השיווק המסורתי הכולל מודעות בעיתון, פרסומות בטלוויזיה וברדיו ושלטי חוצות – השתנה, וכיום רבים בוחרים ברשת האינטרנט לטובת פרסום מדויק וממוקד מטרה.