עונש על נהיגה בשכרות בפעם השלישית

נהיגה בשכרות

כל מי שביקר פעם במועדון לילה יודע כי האנשים שמבלים שם לרוב שותים משקאות אלכוהוליים. בדרך כלל כאשר הם יוצאים הם עדיין תחת השפעת האלכוהול במידה זו אחרת, מה שמונע מהם בעצם לנהוג ברכב לביתם.

אחת מעבירות התנועה החמורות ביותר היא נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים. מלבד הסכנה הפיזית הטמונה בנהיגה בשכרות, קבעו הרשויות השונות עונשים כבדים שיוטלו על אנשים שיתפסו נוהגים כשבדמם אחוזי אלכוהול גבוהים מהמותר. העונש המינימאלי בגין נהיגה בשכרות הוא קנס כספי, מאסר על תנאי וכמובן פסילת הרישיון לשנתיים.

מהי רמת האלכוהול המותרת בדם על פי החוק?

גם לאחר בילוי במסיבה או במועדון כאשר הוגשו שם משקאות אלכוהוליים יש לזכור כי רמת האלכוהול המותרת עומדת על 0.05% וכאשר מדובר בנהגים חדשים, הרף עומד על 0.01%. מדובר אם כן, על כמות מזערית מאוד של אחוזי אלכוהול בדם.

כמובן שישנם עוד פרמטרים שנלקחים בחשבון בעת הבדיקה, כמו נתוני משקל וגובה, גילו של הנהג והאם השתייה הייתה חלק מסעודה מה שיכול לסייע בהורדת ההשפעה של האלכוהול. (מלבד אם אכלו מאכלים שבושלו עם אלכוהול).

עונש על נהיגה בשכרות בפעם שנייה ומעלה

כאשר נהג נתפס נוהג בשכרות בפעם הראשונה, ניתן לעיתים להקל בעונשו מה שלא יקרה אם הוא נתפס בפעם שנייה או שלישית.

שופטים רבים מקלים בעונש על נהיגה בשכרות בפעם הראשונה מכיוון שמדובר בחוק המאפשר לשופט להתחשב במקרים מסוימים ולהקל מהעונש, אך כאשר מדובר על נהג שנתפס בפעם שנייה ומעלה, הוא יקבל עונש חמור יותר מהעונש הקבוע בחוק מבלי שתהיה לו אפשרות להקלה. במידה ונהג נתפס באותה עבירה פעם שנייה ושלישית הוא נחשב לאחד שאינו מודע לחומרת מעשיו ומהווה סכנה לציבור ויש להוריד אותו מהכביש לכמה שיותר זמן.

התגוננות נגד הרשעה על נהיגה בשכרות בפעם השלישית

נהג שנתפס בפעם שנייה ומעלה כשהוא נוהג בשכרות צפוי לפסילת רישיון של עד ארבע שנים ובמידה והעבירות סמוכות אחת לשנייה עלול הנהג לרצות עונש מאסר בפועל.

כמו בכל חוק, ישנם פרצות שונות שניתן דרכם להתחמק מעונש. ולכן יש לפנות לעורך דין המתמחה בענייני תעבורה שידע להוציא את הגרסה האמיתית לאור ואלי להקל בעונש.

המידע באדיבות אתר https://entezam.org/