שמנים אתריים: 5 יתרונות בריאותיים

שמנים אתריים הם תכשירים שמיוצרים מחומרים המופקים מצמחים, בעוד שמדובר בתרכובת של חומרים נדיפים שמופקים על ידי מומחים ביצירת קוסמטיקה טבעית. הריח החזק והטוב של שמנים כאלה מספק רוגע ושלווה – אבל בעיקר תרכובות ותערובות שונות אשר מספקות מרפא לעור ולגוף. מלבד זאת, אותם מרכיבים שמוצעים כיום למכירה בחנויות קוסמטיקה טבעית – מספקים טיפול טבעי למגוון בעיות רפואיות ובעיות קוסמטיות תוך שהם מטפלים בדלקות, בכאבים כרוניים, בהפרעות שינה וכדומה. 

אבל מה זהם שמנים אתריים ומה היתרונות שלהם?

שמנים אתריים איכותיים מכילים חומרים נדיפים בעלי מסיסות נמוכה בעיקר במים והם מכילים קבוצות כימיות של פחמימנים, פנולים, כהלים ושאר חומרים שמקורם בחומצה יעילה. בכך אפשר למצוא שמנים שמספקים הברה של העור והזנה. כיום מפיקים את השמנים לתערובות עם אתרית נענע או תמציות לימון. כמו גם עם תמציות הדר ולבנדר, תמצית טנטס ושאר תמציות שנחשבות מעולות להבהרת העור. כול תערובת מכילה צמחים מסוגים שונים שבאמצעות מיצוי שלהם – מספקים את החומרים הטבעיים והחשובים שגוף האדם זקוק להם. 

היתרונות הבריאותיים של שמנים אתריים?

  • שמנים אתריים מעולים לשימוש בתחום הקוסמטיקה והם מאפשרים הזנה טבעית ושיקום העור.
  • שמנים מסוג זה אשר נרקחים על ידי המומחים, מספקים פתרון לבעיות עור/ שרירים/ מפרקים ודלקות.
  • כיום רבים בוחרים שמנים אתריים כדי לטפל בבעיות גם רגשיות כמו בעת סטרס וחרדה. נוסף לכך, השמנים מעולים גם למי שרוצה לטפל בהפרעות שינה. 
  • מי שלא רוצה להשתמש בבשמים מחומרים כימיים, יוכל להנות מבשמים טבעיים שנוצרים משמן אתרי. 
  • שמנים כאלה נחשבים לא יקרים והם מטפלים בגוף בעור, בגוף ובנפש ממש כמו כל תכשיר אחר, בין אם כימי או רפואי. 

לסיכום, כיום אפשר לטפח את העור ממש כמו בימי קדם ובצורה טבעית. הטיפול נעשה עם רכישת שמנים טבעיים לטיפוח העור, באמצעות התאמה נכונה לסוג הבעיה שרוצים לטפל בה או בהתאם לסוג העור והגוף, כמו גם שהם מעולים עבור הרגעת הנפש. 

על שמן נר הלילה שמעתם כבר?