כל מה שחשוב לדעת על צמיגים לרכב

צמיגים לרכב

המאמר באדיבות  https://www.solomycar.co.il

על פי מחקר שנערך בשנת 2012 במכון הבטיחות של ארה"ב, 5 אחוזים מתאונות הדרכים נגרמות כתוצאה מלחץ אוויר לא תקין או לא נכון בצמיגים של הרכב. בנוסף המכון המדובר קבע כי הסיכוי לתאונה כאשר נוהגים במכונית שלא כל הצמיגים שלה תקינים גבוה באופן משמעותי מהסיכוי לתאונת דרכים במכונית שכל הצמיגים שלה נבדקו ונמצאו תקינים. כמובן שעולה מכך כי כל נהג חייב לדאוג לתקינות הצמיגים שלו. בכל מקרה שבו הצמיג איננו תקין או כי עולה חשד כי הצמיג לא תקין, יש לבדוק זאת ובמקרה הצורך לתקן או להחליף את הצמיג התקול.

כיצד קונים צמיגים לרכב בצורה נכונה?

חשוב מאוד לדעת כי ההמלצה הגורפת היא לבחור 4 צמיגים זהים לכל רכב. שני הצמיגים הקדמיים בכל אופן חייבים להיות זהים הן מבחינת היצרן והן מבחינת הדגם וכך גם זוג הצמיגים האחוריים. מעבר לכך, חשוב מאוד לרכוש מותג מוכר. על אף שלא פעם מדובר על הוצאה כלכלית גדולה יותר מרכישת צמיגים של מותג פחות מוכר, אתם בוודאי לא מעוניינים לסכן את החיים שלכם או של בני המשפחה שלכם עם צמיגים לא מספיק איכותיים ולא מספיק בטוחים לרכב שלכם ועל כן, שווה להשקיע בצמיגים של מותג מוכר.

המלצה חשובה נוספת ברכישת צמיגים לרכב היא לא לרכוש צמיגים מעל גיל שנה. על פי החוק כל אדם שמציע צמיגים למכירה חייב לספק את המידע המדויק לגבי גיל הצמיג. גם אתם תוכלו לבדוק את תאריך הייצור של הצמיג באופן עצמאי. אם החלפתם צמיגים עליכם לבצע איזון גלגלים.

חשוב מאוד לשמור על תקינות הצמיגים והכי חשוב לגשת בכל פעם שעולה חשד כי הצמיג איננו תקין לצורך בדיקה והחלפה של הצמיג במקרה הצורך בצמיג איכותי ובטוח לשימוש.