כל היתרונות של לפנק את העובדים שלך במתנות מדי פעם

מתנות לעובדים

בכל הקשור ליחסי עובד-מעסיק, בכל הקשור לתמורה על עבודה, ישנם שני סוגי מעסיקים, באופן כללי.

יש מעסיק אשר מאמין שעצם זה שהוא משלם שכר לעובד שלו זה מספיק. מבחינתנו, העובד מבצע את עבודתו, על כך הוא מקבל שכר כפי שנדרש ממנו בחוק וכפי שסוכם ביניהם, ופה החובות שלו כלפיו נגמרים. לעומת זאת יש מעסיק שמאמין בתגמול של העובד מעת לעת, מלבד המשכורת שהוא משלם לו, הרי שיש לתגמל אותו בצורות שונות, בין אם זה דרך מתנות ספציפיות, קופונים, או בדרכים אחרות, אישיות או קבוצתיות, קרי מתנות לכל העובדים.

יש יתרונות רבות בגישה השנייה, אף על פי שעל הנייר היא מחייבת הוצאות גבוהות יותר, וכן מדובר בדברים שהם מעבר למה שהמעסיק צריך לספק לעובד על פי החוזה ביניהם. מדובר כאן בעניין שונה לגמרי.

יתרון ראשון, דרך אותן מתנות אנחנו מודים בעצם לעובד על כל העבודה הקשה שהוא מבצע, כמו למשל מתנות לעובדים בפסח. יש בתמורה שאנחנו מספקים לו פידבק חיובי, אשר יוצר לו רצון לעבוד קשה יותר, לעבוד טוב יותר. זה שומר אצלו על מוטיבציה גבוהה.

יתרון שני, מתנות כאלה שומרות על הנאמנות של העובד כלפי מקום העבודה. הוא לא ימהר להחליף מקום עבודה שמתגמל אותו לעיתים תכופות. לא בכל מקום יעניקו לו תנאים כאלה.

יתרון שלישי, הרבה פעמים התמורה שאנחנו מספקים, כוללת דברים שהעובד צריך בחייו האישיים, כך אנחנו מורידים ממנו כאב ראש, כך אנחנו מורידים ממנו טרדות שונות שיכולות להשפיע על התפקוד שלו, הן בעבודה והן בחיים האישיים.

יתרון רביעי, הרבה פעמים תמורה בדמות מתנה כזו או אחרת, יכולה לבוא על חשבון העלאה במשכורת. עובדים יתייחסו לזה כאילו מדובר בהעלאה. מבחינה כלכלית אין ספק שעדיף לקנות מתנה מאשר לתת העלאה.

יתרון חמישי, עובד שמקבל מתנות ותמורות שונות, נוטה לא להתייחס לבעיות קטנות בעסק, דברים שעובדים במקומות אחרים לא יכולים להבליג עליהם. לפעמים דברים כאלה יכולים להשכיח בעיות שונות, וכך העסק מתפקד בצורה שוטפת וטובה יותר.

דוגמאות רבות למתנות תוכלו למצוא בכתובת http://www.gsb.co.il/