עזרים לכבדי שמיעה – מה מתאים למי

עזרים לכבדי שמיעה

אולי חשבתם להשיג לעצמכם או לקרובים אליכם מכשיר שמיעה, אך אתם מודאגים מאיך שהוא ייראה או האם הוא באמת יעזור. כדי לדעת בדיוק על מכשיר השמיעה המותאם לכם, בדיקת רופא תסייע לכם להבין את האלטרנטיבות המועדפות לכם.

עזרים לכבדי שמיעה – מה מתאים למי?

עזרים לכבדי שמיעה אינם יכולים לשחזר שמיעה רגילה אלא הם יכולים לשפר את השמיעה שלכם על ידי הגברה של צלילים רכים, שעוזרים לכם לשמוע צלילים שהתקשיתם לשמוע עד כה.

איך מכשירי השמיעה עובדים

מכשירי שמיעה משתמשים באותם חלקים בסיסיים בכדי להעביר צלילים מהסביבה לאוזן ולהפוך אותם לחזקים יותר. רוב מכשירי השמיעה הם דיגיטליים, וכולם מופעלים באמצעות סוללת מכשיר שמיעה.

מיקרופונים קטנים הנמצאים במכשיר אוספים צלילים מהסביבה. שבב מחשב עם מגבר, ממיר את הצליל הנכנס לקוד דיגיטלי. הוא מנתח ומתאים את הצליל על סמך אובדן השמיעה שלכם, צרכי ההאזנה ורמת הצלילים סביבכם. לאחר מכן, מועברים האותות המוגברים בחזרה לגלים קוליים ומועברים לאוזניים באמצעות רמקולים.

סגנונות מכשיר שמיעה

מכשירי שמיעה משתנים רבות במחיר, בגודל, בתכונות המיוחדות ובאופן הצבתם באוזן, ראו באתר מדטכניקה אורתופון.

מעצבי מכשירי שמיעה ממשיכים לבצע מכשירי שמיעה קטנים יותר בכדי לענות על הדרישה למכשיר שמיעה שאינו מורגש במיוחד. אך לעזרים הקטנים יותר, אין את הכוח להעניק לכם את השמיעה המשופרת שאולי תצפו לה.

למי מכשיר שמיעה יכול לעזור? 

מכשירי שמיעה עוזרים לאנשים עם אובדן שמיעה על ידי השמעת צלילים בקול רם יותר, כך שהם נשמעים וברורים לכבדי השמיעה. לרוב המטופלים יש מעט שמיעה, בדרך כלל בתדרים הנמוכים, המאפשרים להם לשמוע צלילים כמו תופים ובס במוזיקה רועשת, בעיקר מרמקולים בעוצמה.