היטאצ'י היקוקי

היטאצ'י היקוקי

אם אנחנו נסתכל סביבנו, נמצא שמות של חברות ותאגידים שמלווים אותנו כל החיים, כאילו מאז ומעולם הם היו שם. בחלק מהמקרים זה נכון, שכן מדובר על גופים שקיימים כבר עשרות שנים ומלווים אותנו מגיל אפס בצורות שונות, במקרים אחרים, מדובר על גופים שמציעים כל כך הרבה מוצרים ייחודים ואיכותיים בתחומים שונים, שבכל שלב בחיינו, אנחנו יכולים להיתקל בהם.

דוגמא טובה לכך זה היטאצ'י היקוקי. תאגיד יפני בינלאומי, אשר המוצרים שלו נמכרים בכל העולם, ונחשב לאחד משלושת התאגידים הטכנולוגיים הגדולים בעולם. אומנם רוב האנשים לא ייזכרו בו ברגע הראשון, אך כשמסתכלים על רשימת המוצרים שהתאגיד מייצר ומשווק, אפשר להבין עד כמה הוא משמעותי בחיינו, בכל שלב ושלב, בכל תחום ותחום.

היטאצ'י הוא תאגיד שהוקם כבר בשנת 1910 והוא מתמקד בתעשיות עלית. שווי השוק שלו קרוב ל112.40 מיליארד דולר, והוא מכניס מדי שנה קרוב ל-10 טרליון ין יפני. זאת בזכות מכירות שהוא מבצע בכל העולם ובזכות מגוון רחב של מוצרים שהוא מייצר ומשווק, הן לחברות, ארגונים, גופים, בתי מסחר ועוד.

מדובר על תאגיד שאחראי, בין היתר, על יצור כלי עבודה, כלים חשמליים, כלי גינון, אך מעבר לכך התאגיד גם אחראי על כל מה שקשור לפיתוח מוצרים טכנולוגיים לבית ולעסק. לצד חברות יפניות אחרות, גם תאגיד זה מפתח טלוויזיות ומערכות קולנוע, וכן מוצרי מטבח ועוד מגוון רחב של מכשירים ומוצרים שאפשר למצוא בכל בית.

הייחוד של קונצרן זה, להבדיל מקונצרנים אחרים הוא העובדה שמדובר בתאגיד, קונצרן ותיק, שפועל אומנם על פי חזון שהצוות המייסד קבע, אך לצד זה, מדובר בתאגיד שמוכר בזכות החדשנות שלו. הוא מחזיק מחלקות שלמות של פיתוח ומחקר, אשר מטרתן להביא לפיתוחים טכנולוגיים מיוחדים וחדשים, אשר ישתלבו במוצרי החברה ועם הזמן ייהפכו לנחלת הכלל.

כיום אפשר למצוא את מוצרי החברה במגוון רחב של חנויות ובתי עסק, הן כאלה שמתמחים במכירת כלי עבודה, הן כאלה שמתמחים במכירת מוצרים טכנולוגיים ומכשירים חשמליים לבית ולעסק, וכמובן במגוון אתרי אינטרנט שעוסקים בתחום.