איך לבחור רמקולים ביתיים

רמקולים ביתיים

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של רמקולים ביתיים, כאשר לכל רמקול יש את היתרונות והחסרונות שלו. למעשה, רוב האנשים משקיעים לא מעט זמן ומאמץ בתקווה לאתר את מערכת הסטריאו האיכותיות והמקצועית ביותר, אך הם לא תמיד מעניקים את המשקל הנכון לבחירת הרמקול האידיאלי עבורם. הרמקול מהווה את התחנה האחרונה במערכת הסטריאו, זוהי התחנה שממנה בוקע הסאונד והיא זו שמשפיעה הכי הרבה על הצלילים שמגיעים לאוזניים שלנו. לכן חשוב להשקיע את הזמן והמאמץ הדרוש, באיתור הרמקול האידיאלי ביותר עבורכם. בהתאם לרמקול שתבחרו, תוכלו לבחור את המגבר המתאים לו. חשוב כמובן להתאים את הרמקולים לחלל החדר, היות והתאמה לא טובה תורגש בצורה מידית. חשוב שלא להתבלבל ולא להסתכל על עוצמת הרמקול או כמות היחידות שלו, היות ונתונים אלו אינם מעידים דבר על איכות הסאונד שלו.

טיפים לבחירת רמקולים ביתיים

הטיפ הראשון הוא להתאים את הרמקול לא רק לחלל החדר שבו הוא ימוקם, אלא גם לסוג המוסיקה שתרצו להאזין דרכו. חשוב גם להתאים את הרמקולים לטעם האישי שלכם, היות ובסופו של דבר, רק אתם תאלצו להקשיב לביצועים שלהם על בסיס יום – יומי.

היום ניתן למצוא לא מעט אנשים שבוחרים לרכוש ציוד הגברה ורמקולים רצפתיים. מדובר על רמקולים גדולים שמונחים על הרצפה ויכולים להגיע לגובה של 1 – 2 מטרים. רמקולים אלו מסוגלים לספק איכות סאונד גבוהה, במיוחד בתחום הבס. הם מתאימים במיוחד לחדר גדול וזקוקים למרחק גדול יותר מהקיר שנמצא מאחוריהם, מכל רמקול מדפי.

לעומת זאת, רמקולים מדפיים מגיעים בגודל קטן יותר והם מתאימים בעיקר לחדרים קטנים יותר. למרות השם שלהם, ממש לא מומלץ להניח אותם על מדף, אלא כדאי לתלות אותם על מעמד ייעודי לצורך הפקת הצליל המדויק ביותר. רמקולים אלו מסוגלים להפיק צלילים צלולים ומפורטים, אך הם פחות מתאימים לתדרים הנמוכים של הבס.

אנשים שאיכות הסאונד פחות משמעותית עבורם, והם מעדיפים לבחור בעיצוב אסתטי ונקי יותר, יעדיפו את הרמקולים הלוויינים. מדובר על רמקולים קטנים ומעוצבים, אשר מצריכים התקנה של סאב וופר כדי אפשר השמעה של תדרים נמוכים.

אולי יעניין אתכם גם: מעבדי קול