איך תבחרו גיטרה למי שרוצה להתחיל ללמוד?

גיטרות קלאסיות

המאמר באדיבות מרכז הגיטרות של אבי גיל

מורים לגיטרה ממליצים לתלמידים שלהם להתחיל עם גיטרה קלאסית.

קל יותר לנגן עליה, המיתרים שלה נוחים יותר ועוזרים ליד להתרגל לתחושה. יש לה עוד יתרונות לא מבוטלים שהוכפים אותהמ תאימה במיוחד לנגנים מתחילים. אבל האם זו האפשרות היחידה?

פרמטרים לבחירת גיטרה ראשונה

למרות המלצה גורפת של מורים לגיטרה על גיטרה קלאסית, אנחנו דווקא חושבים שאתם יכולים להתאים לעצמכם את הגיטרה הראשונה לפי מספר פרמטרים פשוטים לבדיקה:

מחיר

נגני גיטרה מתחילים לא תמיד מכירים טוב את הגיטרות השונות ולכן עלולים לבחור גיטרה שבעתיד הקרוב כבר לא תשרת אותם כל כך טוב. לכן, מומלץ לרכוש גיטרה ראשונה במחיר נמוך, כדי שיהיה לכם קל יותר לקנות גיטרה אחרת, אם תחליטו שהבחירה הראשונה שלכם כבר לא מתאימה.

נוחות

בתחילת הדרך בתור נגני גיטרה, אצבעות כואבות בגלל פריטה על המיתרים, קושי להחזיק את המיתרים ולפרוט עליהם בצורה אחידה, בגלל המרחק ביניהם, אשר גם אליו היד צריכה להתרגל.

לכן, כדאי לנסות כמה גיטרות שונות ולבחון עד כמה נוח לכם לנגן איתן.

כיוון המיתרים

נגנים מתחילים צריכים להתמודד גם עם כיוון המיתרים לרמת מתח מדויקת, כדי להפיק צליל מדויק והרמוני. לכן,חשוב לבדוק גם עד כמה קל לכוון את הגיטרה שלכם, לפני שתחליטו אם היא מתאימה לכם.

לסיכום, בחירת גיטרות  למתחילים יכולה להיות פשוטה – אם אתם הולכים על ההמלצה המובילה ובוחרים גיטרה קלאסית. אבל לא צריך לחשוש לנסות גם סוגים אחרים של גיטרות, כדי למצוא גיטרה שיש לכם חיבור אמיתי ועמוק עם הצליל שלה, עם העיצוב ועם התחושה שיש לכם כשאתם מחזיקים אותה. צרו קשר ונשמח לעזור לכם לבחור את הגיטרה הראשונה שלכם!