מדריך קצר: איך מגישים בקשה להחזר מס

בקשה להחזר מס

כל אזרח ישר יודע שעליו להפריש ממשכורתו לרשויות המס. למרות שלא תמיד זה קל ולמרות שכל אחד רוצנה לראות את הכסף עליו הוא עמל והוא לא רוצה להתחלק בו עם אף אחד נוסף, עדיין מחייב אותו החוק לשלם מס. אך חשוב לדעת כי לא מדובר כאן בחוק שרירותי. כלומר החוק הוא לא שחור לבן ואי אפשר לומר שכל אחד חייב לשלם מס בשיעור של 17%. יש אנשים שלא חייבים לשלם את מלוא הסכום, יש אנשים שהם פטורים מתשלומי מס ויש כאלה שעובדים ביותר ממקום עבודה אחד והם לא חייבים לשלם מס כפול כפי שהם משלמים בפועל, קראו עוד בנושא בלינק הזה.

אז אם גם אתם מוצאים את עצמכם בסיטואציה כזו כאשר אתם משלמים תשלומי מס מיותרים, חשוב שתדעו מה עליכם לעשותו ואיך תוכלו לקבל החזרים על המיסים שכבר שילמתם.

אז איך מגישים את הבקשה להחזרי מס?

מכינים מסמכים – לפני הכול צריך להכין מסמכים. יש לפנות אל מקום העובדה ולבקש מסמכים המעידים כי אכן אנחנו עובדים באותו מקום ואנחנו משלמים את הסכומים הללו. עם המסמכים הללו אנחנו צריכים לגשת אל רשות המיסים ולקחת מספר…

בזמן ההמתנה אפשר בינתיים להתחיל למלא מסמכים… על פי רוב יונחו המסמכים במקומות נגישים אותם אפשר יהיה למלא במהלך ההמתנה לתור שיגיע. האמת היא שאת המסמכים הללו אפשר למלא גם בצורה מקוונת כאשר אלו קיימים באתר של רשות מיסים וכל אחד יכול להוריד את הטופס הרצוי ולמלא אותו בהתאם.

>האם מגיעים החזרי מס על משיכת כספי פנסיה זו שאלה שרבים שואלים, התשובה באתר taxref.

הפקיד מסדר את העניין

הגיע תורכם. כעת תורו של הפקיד לשאול אתכם כמה שאלות, להזין את הנתונים במחשב ותוך זמן קצר תקבלו את המסמך שמאשר כי אתם זכאים להחזרי מס או שאתם פטורים מתשלומי מס.

אז הבנתם שהתהליך הוא לא כל כך מסובך ולמעשה כל מי שזכאי יכול בהחלט ליהנות מכך שהוא לא ישלם סכומי כסף גבוהים מידי.

אז אם חששתם מהבירוקרטיה ומהפרוצדורה הצפויה, אתם כבר כנראה הבנתם שזה לא סיפור כל כך מורכב ואפשר בקלות רבה לסדר את העניין.