איך להתמודד עם עובש בקירות הבית?

עובש בקירות

כשאנחנו נמצאים בבית שלנו אנו רוצים להנות מאיכות חיים, הגנה ובריאות טובה. ואכן, מאז ומתמיד היה הבית המקום שבו אנו נרגעים ממהלך היום ומבלים את הזמן עם המשפחה הקרובה. לכן חשוב שמרחב זה יהיה תמיד נקי ומסודר. לעיתים, למרות הניקיון וההשקעה, אי אפשר להוריד עובש ממקומות מסוימים בבית, בעיקר כשמדובר במשטחים וקירות. אז מה עושים? כדי לפטור את הבעיה, חשוב להכיר את הבקטריה שחולשת על קירות הבית ולדעת כיצד מטפלים בה. 

אז מה זה עובש?

עובש הוא בקטריה שמתפתחת באזורים שונים במבנה, כמו בקירות, בחיבורים בין אריחי האמבט או באריחי המקלחת. עובש יכול להתפשט בין המרצפות ובכול מקום שאיליו הוא מגיע, בזמן שהכתמים השחורים ירקרקים של הפטרייה גורמים למבנה להראות ישן ומוזנח והם כמובן שאינם בריאים. לכן חשוב למגר אותם כמה שיותר מוקדם.

כיצד מטפלים בעובש?

טיפול בעובש בקירות או בכול מקום אחר מתבצע באמצעות המומחים, משום שברגע שהפטרייה מתחילה להתפשט יהיה קשה לנקות אותה לבד: גם אם תנסו לבצע ניקוי באמצעות חומרים ייעודיים וגם אם תנקטו בשיטות סבתא כמו ניקוי עם מלח לימון, ניקוי עם חומץ וכולי. מומחים בתחום יאבחנו את מקור הפטרייה, יזהו את אזורי הלחות ואת גשרי הקור (גשרי קור הם האזורים שבהם העובש נוצר) וירחיקו את הבקטריות מהאזור באמצעות ניקוי יסודי, השלכת מזון שאינו אטום ולכן מושך עובש, אוורר הבית, ניקוי האזור הנגוע אמצעות חומרים מונעי עובש, ולבסוף סיוד מחדש בעזרת צבע דוחה פטריות ואיטום באמצעות סיליקון. בכך אפשר להפטר מהבעיה אחת ולתמיד! 

אולי יעניין אותך גם עובש בתקרות