הדברת טרמיטים

חלק משמירה על ניקיון וסדר בבית ובסביבתו נועדו על מנת למנוע הימצאות של מזיקים בבית ובגינה. הרבה אנשים גם עושים ריסוס תקופתי אשר נועד למנוע הבתססות של מזיקים באזור הבית וכניסה שלהם לתוך הבית שלנו.

ישנם סוגים שונים של מזיקים שעשויים להמצא בבתים כמו תיקנים, עש, פשפש מיטה, עכברים ועוד. ההימצאות שלהם בביתנו עשויה להיות מזיקה כמו למשל גירודים מפשפש המיטה, סכנות לזיהומים עקב תיקנים או עכברים שבאים במגע עם האוכל שלנו ועוד.

אחד המזיקים הגדולים ביותר וששמם ידוע לשמצה הוא הטרמיטים. הטרמיטים עשויים לגרום לנזקים חמורים ביותר במידה ולא מטפלים בזמן בהימצאות טרמיטים באמצעות הדברת טרמיטים או לא מונעים את הימצאותם.

איזה נזק עלולים לעשות טרמיטים?

טרמיטים חיים בקבוצות גדולות מאוד בתוך קנים שיכולים להכיל אף מיליוני טרמיטים. הם נוהגים ליצור תעלות בעיקר בעצים בעזרת כרסום. כך שהם עלולים לכרסם ריהוט בבית עד מצב שהוא כבר לא יכול להיות בשימוש ויש להפטר ממנו. אם יסודות הבית עשויים עץ בחלקם, אז הסכנה היא אף חמורה יותר ויש מקרים מדווחים בעולם שבעיית טרמיטים בבית שלא טופלה אף גרמה לקריסה של בתים שהיסודות שלהם עשויים עץ

איך מדבירים טרמיטים

בהדברת טרמיטים, כמו בכל הדברה של מזיקים אחרים, מי שיכול לבצע את ההדברה הוא אך ורק מדביר מוסמך. מדביר מוסמך ומקצועי הוא בעל ניסיון בטיפול במזיקים כמו טרמיטים ויש לו שיטות שונות להרחקה והדברה יעילים של טרמיטים ולטיפולים שימנעו חזרה של טרמיטים.

בחלק מפעולות ההדברה נעשה שימוש בחומרים שעשויים להיות מסוכנים ולכן כל שימוש בחומרים אלו צריך להיעשות אך ורק על ידי חברת הדברה עם מדביר מוסמך שיודע איך ומתי יש לעשות שימוש בחומרים מסוכנים עבור הדברה של מזיקים שונים ועבור הדברה של טרמיטים.