חיפוי אבן למטבח או קרמיקה – במה לבחור?

חיפויים זה שם כולל לחומרים שונים ומגוונים שאינם דומים האחד לשני משום היבט שהוא מלבד לתפקיד שהם ממלאים. בבואנו לחפות את המטבח יהיה עלינו להתמודד מול השאלה במה לבחור – האם חיפוי אבן למטבח או קרמיקה? כדאי מאוד לזכור כי הבחירה שבה נבחר עומדת ללוות אותנו למשך זמן רב של שימוש, כי חיפוי במטבח זה לא דבר שנוטים להחליף אותו לאחר תקופת שימוש קצרה. לכן נתייחס לנקודות הבאות שיעזרו לנו להחליט מה עדיף לנו.

כיצד נבחר בין חיפוי אבן לקרמיקה?

  • נחשוב על אופי השימוש שלנו במטבח. נזכור כי אבן נוטה לספוג ולקבל עליו לכלוך הרבה יותר מקרמיקה. לכן לא תמיד מתאים להכניס למטבח חומר שיקבל בקלות כתמים שלא קל להסיר אותם ואולי אפילו לא אפשרי.
  • המחיר הוא מרכיב חשוב בהחלטה שלנו. שימו לב שאבן הוא חומר יקר משמעותית מקרמיקה. אם כי גם בסעיף זה צריך לזכור כי יש בכל אחד מהקטגוריות מוצרים ברמות מחיר שונות.
  • לעיצוב יש מקום של כבוד בכל מטבח שמשפצים. לכן אין המלצה גורפת לכאן ולכאן, אלא חשובה שימת הלב להתאמה המושלמת. הווי אומר שחשוב לראות מול העיניים את הסגנון המטבח אותו רוצים להשיג, ולהתאים גם את החיפוי לכל יתר האלמנטים שקיימים במטבח. באופן זה ניתן להוביל את הבחירה בצורה חכמה, ולזהות מה נכון לנו יותר – חיפוי אבן למטבח או קרמיקה.

טעם אישי הוא תמיד דבר שצריך להתייחס אליו. גם אם יש אופנה חמה וטרדנים לוהטים לא כדאי להתפתות לשלב במטבח הביתי חומרים שאינכם אוהבים. כי האופנה חולפת והטרנד נעלם – ואתם נשארים עם המטבח שבחרתם ועם החיפוי שיישמתם. ולא תרוצו לשנות את זה… למידע בנושא קרמיקה למטבח