איך עושים מחקר קהל יעד לצורך פיתוח אפליקציה

איך עושים מחקר קהל יעד לצורך פיתוח אפליקציה

הרבה אנשים חושבים על רעיונות מהפכניים לפיתוח אפליקציות בעזרת חברת תוכנה. כאשר נדמה ‎להם שהנה הם עלו על משהו שאף אחד עדיין לא חשב עליו, הם כבר רוצים לרוץ ולפתח את האפליקציה שלהם. כאן חשוב לזכור כי הרבה מאוד אפליקציות לא באמת מלהיבות כפי שהיוצרים שלהם דמיינו אותם מלכתחילה ובפועל אנחנו רואים כי הרבה מאוד אפליקציות 'מעלות עובש' בהיעדר שימוש.

לא חבל להשקיע משאבים, מאמצים, כספים וכל מה שצריך לצורך פיתוח אפליקציה לאייפון שאף אחד מלבדנו לא באמת יתעניין בו?

בדיוק לשם כך יש לעשות מחקר קהל.

איך עושים מחקר קהל יעד לצורך פיתוח אפליקציה?

אתם רוצים מיליון משתמשים לאפליקציה שלכם. אתם רוצים להרוויח עליו מיליארד דולר, אז קודם כל תבדקו האם לאפליקציה שאתם רוצים לפתח יש בכלל קהל יעד. האם יש לו שוק שיתעניין בו ויבקש לעשות בו שימוש.

איך תבדקו את הדבר? מחקר קהל! זו התשובה. איך עושים את זה?

לשם כך עליכם לדבר עם קהל היעד, ליצור מעגלי שיח, לדבר אתם להקים קבוצות מיקוד ובעיקר לברר ולבדוק היטב האם אכן יש למי ולמה לפתח את אותה האפליקציה.

תוכלו לבדוק את הדבר גם על ידי בדיקות מעבדה על קהל יעד אשר עושה שימוש באפליקציות אחרות. לשם כך אצתם צריכים לקרוא מאמרים, לעבור על מחקרים שנעשו, לקרוא חדשות או עדכונים, לבדוק את שוק האפליקציות ובמיוחד את האפליקציות שהן דומות לאלו שאתם רוצים לפתח. התעניינו באפליקציות שהצליחו לעומת אפליקציות שנכשלו ובעיקר תהיו שם בעניינים. אל תנוחו. זו הדרך לבדוק ולקבל מידע בדבר הנחיצות של האפליקציה.

קודם נפתח אחר כך נחקור

ישנה גישה נוספת לביצוע מחקר. מדובר בגישה הטוענת כי אפשר להקים בראש ובראשונה את האפליקציה ורק לאחר שהיא כבר תהיה באוויר ניתן יהיה לבדוק האם היא נחוצה או לא נחוצה והאם קהל היעד מתעניין בו.

על פי הפידבקים אשר מתקבלים מהשטח, אפשר להבין האם אכן מודבר במוצר מבוקש. באופן כזה המוצר מקבל חיים משלו ומתפתח לו לכיוונים שונים שהשוק מכתיב.