איך מגישים פטנטים – מדריך מזורז

GTS global

חושבים שעליתם על פטנט? המצאתם משהו שהוא עדיין אינו קיים? אולי כדאי לכם לרשום אותו כפטנט על שמכם? יש סיכוי שאתם תרוויחו מזה הרבה כסף. אך כאן חשוב לדעת איך אמור התהליך להתנהל.

רישום פטנטים זה לא משהו שקורה מהיום למחר ויש לדעת איך להתנהל בצרוה הנכונה כמו גם למנוע את גניבת הפטנט על ידי אנשים שייחשפו אליו לפני שהוא נרשם על שמכם.

פונים אל רשם הפטנטים

הדבר הראשון הוא לפנות אל רשם הפטנטים. אך קודם לכן יש צורך בהיערכות והכנה מדוקדקים. זה כולל את מסמכים שונים אשר יפרט את כל מה שקשור לפטנט על מנת שרשם הפטנטים יוכל לבדוק אותו והלבין באמת במה המדובר.

אך לפני הכול אמור בעל הפטנט לברר ולבדוק היטב האם אכן לא קיים מוצר דומה בעולם. האם אכן מדובר בהמצאה שלא נולדה עד כה והוא אכן יוכל לרושם על שמו את ההמצאה.

לא תמיד הבדיקה תהיה מהירה וקלה היות וישנם מקרין אשר בהם יתברר כי יש מוצרים דומים ואז יהיה צורך לבדוק מה אלו מציעים והאם הם אכן שונים או אולי דומים למוצר שהממציא רוצה לבקש עליו את רישום הפטנט.

גם לאחר שמגישים את הפטנט לבדיקה, הוא יעבור בירור על מנת לבדוק כי אכן מדובר כאן בפטנט אמיתי שאפשר לרשום אותו על שמו של הממציא.

פטנט עולמי

אז נכון שמדובר בפרוצדורה מורכבת הכוללת תנאים רבים. אך חשוב לדעת כי אם כבר הולכים על הגשת פטנט הרי מומלץ לעשות זאת על ידי הגשה במקומות נוספים בעולם שם חשוב לנו שהפטנט יהיה רשום על שמנו. כי 'אם כבר, אז כבר'. מדובר בכל זאת בעלויות בלתי מבוטלות וכדאי מאוד להגן על הפטנט בפורמט כלל עולמי.

אך כאן חשוב לזכור כי הגשת המסמכים תצטרך להיות בשפת אותה מדינה בה אנחנו מגישים את הפטנט. מה שאומר כי יהיה עלינו לדאוג לשירותי תרגום.

לצורך כך יהיה עלינו לפנות אל חברת תרגום פטנט מקצועית כמו GTS global המתמצא היטב מבחינת שירותי תרגום על מנת שנוכל להיות רגועים כי המסמכים שלנו כתובים בשפה תקנית מושלמת.