איך קובעים ברקוד למוצר?

על כל מוצר שאנחנו מבקשים לרכוש, נוכל למצוא לצד השם שלו ולצד פירוט המרכיבים שלו גם סימן מיוחד, ברקוד שהוא ייחודי למוצר. מדובר סימן שדומה לסימנים שנמצאים על גבי מוצרים אחרים אך הוא מכיל בתוכו פרטים אחרים ובמקרים שונים, מדובר על מספר אשר בכל מוצר הוא יהיה שונה וניתן לקבל עליו מידע באמצעות קורא ברקוד מתאים. 

מטרת הברקוד היא כפולה. ראשית, הוא מאפשר לנו לדעת כמה הוא עולה. ברגע שלקוח מביא את המוצר לקופה ומבקש לרכוש אותו, אז אנחנו יכולים להעביר אותו ובעזרת הברקוד יעלו כל הפרטים של המוצר, כולל המחיר שלו. כך אנחנו לא צריכים לזכור את המחירים של כל המוצרים או להתחיל לחפש אותם. 

שנית, מטרת הברקוד במקרים רבים, זה לאפשר ללקוח לקבל עליו חומר או לבצע רכישה באופן עצמאי. היום בעזרת מכשיר הסלולר, אפשר לסרוק את הברקוד ולדעת מה המחיר ולרכוש אותו. במקרים מסוימים, כמו למשל בסופרמרקטים רבים, ישנן קופות שפועלות באופן עצמאי, בלי קופאי, במקרה כזה, הלקוח מעביר את הברקוד על גבי המסך ויכול לדעת מה המחיר שלו. 

איך קובעים ברקוד

ברמת העיקרון, זה לא דבר מורכב מדי, מה שכן, חשוב מאוד שיהיה תיאום בין הברקוד שעל גבי המוצר לבין הברקוד שנמצא במחשב או בקופה החכמה  של העסק. כלומר, אם אנחנו רוצים להכניס ברקוד מסוים, אזי שעלינו לציין אותו על גבי המוצר, בעזרת מספר וסימון שניתן לסרוק, וכן אנחנו צריכים להכניס את המספר ברשימת המוצרים שבמחשב. 

בצורה כזו לא יווצר בלבול, אם אנחנו רוצים לסרוק את המוצר ולדעת מה המחיר שלו ומה התנאים לרכישתו. כך לכל מוצר יש ברקוד משלו, לא תהיה שום בעיה להעביר אותו, הדבר יתבצע בצורה מאוד פשוטה, נוחה ומהירה.