חכמת הקבלה

חכמת הקבלה

'אם כל החכמות' כך כינו גדולי התורה את חכמת הקבלה. אנשים רבים שואלים את עצמם, מדוע באתי לעולם? מהי בכלל תכלית בריאת העולם? מהו הקשר שלנו עם בורא העולם? למה עם ישראל הוא העם הנבחר? על כל השאלות האלו ניתן למצוא מענה מדויק, עמוק וברור על ידי לימוד חכמת הקבלה.

מרוצת החיים אינה עוצרת, שגרת החיים רודפת אותנו ואינה נותנת לנו מנוח, כמעט לאף אחד מאתנו אין את הזמן להשקיע את עצמו בלימוד תורת הנסתר. עם זאת אנו רואים שקיים ביקוש גדול בעולם היהודי ללימוד חכמת הקבלה אצל הרב אליהו שקד.

לימוד קבלה

תשאלו כל אחד שהצטרף ללומדי תורת הנסתר, והוא כבר יסביר לכם למה שווה לעזוב את כל העולם ולהשקיע בלימוד חכמת הקבלה. חכמה זו מלמדת אותנו מושגים רבים כל כך, הן על עצמנו והן על העולם כולו.

בעבר ידענו כי לימוד חכמת הקבלה מיועד ליחידי סגולה וגדולי תורה בלבד. בתקופת האר"י ז"ל הוא עבד קשה על מנת לפרסם את תורת הקבלה בעולם. ומאז ועד היום, עולם לימוד הקבלה עבר תהליך וכיום כמעט כל אדם יכול ללמוד את תורת הנסתר.

ספרי קבלה

בכל חנות ספרים ניתן למצוא ספרי קבלה רבים עם ביאורים נהירים וברורים עבור כל אחד. לימוד קבלה כיום הוא אחד הדברים הקלים ביותר. אם בעבר אנשים חששו מלימוד קבלה, הן מפני שזוהי תורה עמוקה מאוד והן מפני שלא היה להם מורה ומדריך, הרי שכיום, ניתן לרכוש ספר קבלה מבואר בשפה המדוברת, כך שכל אחד יכול למצוא את עצמו.

כעיקרון, ההמלצה ללימוד חכמת הקבלה היא רק מגיל 40 ומעלה, מכיוון שבן אדם צריך להגיע לבגרות מסוימת עבור כך. אלא שכיום, מהסיבה האמורה, כמעט ולא ניתן לסלף את תורת הקבלה.

> אולי יעניין אתכם גם ללמוד על תיקון המידות