קלנועית מיני

קלנועית מיני היא קלנועית קטנה ומתקפלת, אותה ניתן בקלות לקפל ולהכניס לרכב. אפשר לטוס איתה במטוס, וגם כשצריכים לאחסן אותה – היא מתגלה כקלה ונוחה לקיפול ואחסנה.

קלנועית מיני היא פתרון נהדר לאנשים שמחפשים קלנועית נוחה וקלילה, שתשמש נוסע יחיד בסביבה הקרובה. ניתן למצוא קלנועית יד שנייה המוצעת למכירה דרך אתרים ייעודיים, וכך לחסוך עלויות.

קלנועית מיני היא בעלת מנגנון פטנטי לקיפול מהיר, בפעולה אחת בלבד, ובתוך 5 שניות – הקלנועית מקופלת, ומוכנסת אחר כבוד לתא מטען של רכב.

הקלנועית המתקפלת נושאת אישור הטסה בינלאומי, כך שניתן להגיע באמצעותה עד לפתח המטוס, ולהתנייד בקלות ובכיף גם במהלך חופשה בחו"ל.

עם קלנועית מיני ניתן להכנס מבנים ציבוריים, כמו קניונים, קופות חולים, סופרמרקטים וכדומה.

קלנועית מתקפלת עם שלט

זה אולי נשמע מגניב ואטרקטיבי, אולם קלנועית שמתקפלת באמצעות שלט הינה פחות מומלצת. מתברר שהשלט הוא כמו עקב אכילס בכל מה שקשור לקלנועית.

נשמע מוזר? להלן העובדות:

  • קיפול באמצעות שלט הינו איטי ביותר ביחס לפעולת הקיפול כשהיא מתבצעת ללא שלט. כפי שצוין לעיל – קיפול ללא שלט אורך 5 שניות בסך הכול.
  • מנגנון הקיפול בקלנועית עם שלט מצריך התקנה של מנוע חשמלי נוסף שמותקן בקלנועית, ומוסיף משקל בסך הכולל, מה שפוגם בחויית הקלנועית הקלילה.
  • רכיבים אלקטרוניים עדינים כמו אלו של שלטים – כמו שכולנו מכירים – נוטים להתקלקל, וכשפתיח הקלנועית וקיפולה תלויים בזה – המשתמש עשוי למצוא את עצמו עם קלנועית מקופלת בחצי הדרך, תקוע, ללא יכולת לפתוח את הקלנועית ולהתקדם הלאה.
  • שלטים, כידוע נוטים להאבד. הם קטנים, ועשויים להעלם, ולהשאיר את הנוסע נטול יכולת לקפל או לפתוח את הקלנועית.
  • במקרים רבים, שלטים משתמשים בסוללות מסוגים נדירים, מה שמקשה את איתור הסוללות המתאימות ויכול להשאיר את הקלנועית חסרת שימוש עקב חוסר יכולת לפתוח או לקפל אותה.

קלנועיות מיני מומלצות

אז אילו קלנועיות משלבות את היתרונות שאופיניים לקלנועית מיני, ועם זאת אינן תלויות בשלט אלקטרוני על כל מגרעותיו?

בסדרת קלנועיות מתקפלות ניתן למצוא קלנועית דגם יוגה, שמשקלה הכולל הינו 25.7 ק"ג בלבד, קלנועית דגם ברונט, שמשקלה 26.5 ק"ג, וקלנועית דגם דוכסית שמשקלה, כולל מצברים, 58 ק"ג.