אחת ולתמיד – שיש קיסר או גרניט?

שיש

המאמר באדיבות https://www.nir-zvi.co.il

כאשר עומדים להתקין משטחי עבודה במטבח מתלבטים. במה לבחור – האם בשיש קיסר או שטוב יותר גרניט? ובכלל, מה אנחנו צריכים? אילו תכונות חשובות לנו שיהיו במשטחי השיש? הבה נראה כיצד מחליטים ואיך ניתן לבחור חכם את המשטח הרצוי והמתאים ביותר. המשטח שיעשה את המטבח לנוח, פרקטי ומושלם.

כך נבחר שיש קיסר או גרניט

  • עמידות – שיש הוא מוצר שחייב להחזיק מעמד לאורך זמן רב של שימוש. זאת בתנאים לא פשוטים. בכל מטבח יש חום בטמפרטורות גבוהות, מוצרים קפואים, סכינים חדים וכיוצא באלו. כל אלו מסבירים מדוע השיש חייב להיות איכותי ועמיד מאוד. כדאי לבדוק גם באשר לשיש קיסר וגם באשר לגרניט מהי רמת העמידות של המוצר מול חשיפות צפויות.
  • מראה – יש לכל מוצר מראה מאפיין. אם כי בתוך כל קטגוריה של מוצר ניתן למצוא שפע עיצובים וגוונים לרוב. כך שבעניין זה ניתן למצוא מוצר מתאים לכל העיצוב הקיים וכן לטעם האישי בשתי הקטגוריות. אך מסתבר שמי שמחפש עיצוב מסוים ומוגדר מאוד ימצא את מבוקשו רק באחד מבין שני החומרים הללו.
  • מחיר – ניתן לומר שתמיד יהיו משטחי שיש הוצאה משמעותית. כי שיש הוא חומר גלם יקר והעלויות שלו בהחלט משמעותיות. אך לכל חומר יש תמחור משלו. גרניט יהיה לרוב יקר משמעותית מאבן קיסר. זאת בגלל העובדה שגרניט הוא חומר גלם טבעי שמופק מן האדמה והוא כרוך בעלויות גבוהות יותר. לעומת זאת אבן קיסר נוצרת משילוב של חומרים, מה שמוביל לעלות נמוכה יותר.
  • ניקיון וכתמים – משטחי שיש עומדים להתמודד מול כתמי עגבניות, פפריקה מתוקה ועוד. חשוב שהמשטחים לא יספגו לכלוך וכתמים ויאפשרו לנו לשמור עליהם נקיים לא רבב לאורך זמן.