האם רשתות האופנה עברו למכירות אונליין?

מכירות אונליין

אחת הדרכים החשובות ביותר למכירות כיום, היא באמצעות האינטרנט. יותר ויותר עסקים, בתי עסק גדולים וקטנים, בוחרים בשיטה זו, מתוך הבנה, שאין להם אפשרות אחרת להגיע אל קהל לקוחות רחב וגדול, בכל הארץ, בכל זמן, אלא דרך שירות מכירות אונליין.

בניגוד למה שאולי נהוג לחשוב, לא רק עסקים קטנים ובינוניים עברו עם השנים למכירות אונליין, גם רשתות גדולות, בפרט רשתות אופנה. יש היגיון בכך שעסק קטן או בינוני יעדיף לעבוד דרך האינטרנט, הן בשביל להגיע לקהל לקוחות רחב, והן בשביל שהוא יוכל לחסוך בהוצאות באופן משמעותי.

אך גם לרשתות אופנה גדולות כמו זארה, קסטרו ופוקס, יש סיבה מספיק טובה לעבור למכירות אונליין. לפני שאנחנו נציג כמה סיבות לכך, חשוב להבהיר, זה נכון והכרחי, בתנאי שעושים את זה חכם. אם לא עושים את זה בצורה טובה, זה בקלות יכול לפספס את הרעיון ולגרום לנזק כלכלי, תדמיתי ואחר.

למה לרשתות אופנה משתלם לעבור למכירות אונליין

ראשית, זה חוסך להן הרבה מאוד כסף. רשתות אופנה משלמות הרבה מאוד עבור שכירות נכסים בקניונים ובמרכזי קניות שונים. ברגע שהן עוברות למכירות אונליין, הן יכולות לסגור סניפים, ובכך לחסוך לא מעט כסף.

שנית, רשת אופנה גדולה נהנית כבר מהפרסום, מוניטין ותדמית שיש לה. היא לא צריכה להתחיל מאפס. לכן כשהיא ניגשת להציע מוצרים באינטרנט מכירים אותה וזה נותן לה בסיסי מאוד ייחודי שאין לעסקים אחרים.

שלישית, רשת אופנה שמוכרת אונליין ובאמצעות חנויות שופיפיי, יש לה את היכולות והכלים, למכור את המוצרים בצורה אופטימאלית, הן בישראל והן במקומות אחרים בעולם. דבר שלא קיים בקרב כל בית עסק ובפרט לא בקרב כל בית אופנה קטן או בינוני שפועל בישראל.