למה כדאי לשים לב כשבוחרים בית אבות?

במהלך החיים אנו מתמודדים עם לא מעט החלטות, חלקן משמחות וחלקן מאתגרות, בעוד שאחת ההחלטות הקשות שיש לבצע: נוגעת לבחירת מקום מגורים עבור הורה או קרוב משפחה קשיש.

עם זאת, האופציה של בחירת דיור מוגן באמצעותו יכול הקשיש לגור בסביבה מוגנת ונוחה, מאפשרת לרבים לבצע בחירה מוכשלת ונכונה. כיום, ישנם לא מעט בתי אבות שניתן לבחור מהם (בדקו כאן), כאשר כל מוסד או דיור מוגן טוען כי הוא הטוב ביותר.

כיצד מבין כלל האפשרויות בוחרים את האופציה הטובה ביותר?

הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב בבחירת דיור מוגן:

מיקום – בבחירת דיור מוגן יש לשים את הדגש על בחירת מיקום נכון. בחרו מיקום המתאים לקשיש, כמו גם שקרוב אליכם וזאת על מנת שאתם, בני המשפחה והחברים תוכלו לבקר את הקשיש בתכיפות גבוהה. בחרו מקום בו סביבה נעימה, כמו גם דיור מוגן הקרוב אל בתי קפה, מרכזי קניות, בנקים וקופות חולים.

נראות – ערכו סיור בין כמה וכמה בתי אבות או מרכזי דיור, תוך בחינת נראות המקום. וודאו כי מדובר בדיור נוח למגורים, אסתטי למראה, נקי ונעים. בחנו את החדרים, את הלובי, את האזורים המשותפים, את חדרי הרחצה, את הגינה ועוד, תוך בחירת מקום מטופח ונעים.

שירותים וציוד – בכל דיור מוגן דרוש ציוד רפואי מתאים כמו עגלות החייאה, שירותים מאובזרים המתאימים לקשישים, מיטות מתאימות (ישנן כאלה עם גלגלים), כסאות גלגלים, מעליות ושאר הציוד הדרוש עבור טיפול ושהות של קשישים במקום.

ביטחון – וודאו כי בדיור המוגן ישנה אבטחה של 24 שעות. שימו לב כי במקום מצלמות אבטחה וכי הקשיש יכול להשתמש בלחצני מצוקה בעת הצורך, קראו על כך באתר בית אבות נוה שלו. שימו לב גם לשמירה על בטיחות הקשישים על ידי מעקות נוחים, מעצורי דלתות, אביזרים מונעי החלקה ושאר ציוד מתאים.

יחס ואווירה – מלבד כלל הפרטים הטכניים, יש לוודא כי בדיור המוגן קיימת אווירה טובה. בחנו את יחס צוות העובדים אל הדיירים, שימו לב כי במקום פעילויות, הרצאות וחוגים, וכי עולמם של הקשישים עשיר ונעים. בכך תוכלו לבצע בחירה נכונה.