תור לדרכון אמריקאי בימי קורונה

תור לדרכון אמריקאי

המאמר באדיבות Americandocs

צריכים דרכון, חידוש דרכון, קבלת ויזה, על רקע הקורונה? קבלו מדריך מקוצר. 

למרות ההבטחות, אזרחי ישראל עדיין זקוקים להרבה בירוקרטיה כדי לקבל ויזה, כלומר אישור כניסה לאמריקה. תקופת הקורונה רק הופכת את הדברים לעוד יותר מסובכים. כמובן, אפילו קביעת תור לדרכון אמריקאי היא עניין שהופך ליותר מתיש ויותר מסובך. למרבה המזל, ניתן להיעזר לצורך כך בחברות שמכירות את כל הפרוצדורה ומייצגות את לקוחותיהן או מטפלות במסמכים, בעניין קבלת ויזה, בקשת דרכון ראשונה או חידוש של דרכון שתוקפו עומד לפוג או כבר פג. 

מי זכאי לדרכון 

לפני שקובעים תור לדרכון אמריקאי, כדאי להכיר בקצרה את הכללים העיקריים, למי בעצם מגיע דרכון. קבלת דרכון אפשרית עבור אזרחים אמריקאים שטרם הוציאו דרכון בעבר וכן עבור ילד שלפחות אחד מהוריו הוא אזרח אמריקאי או בעל דרכון מסוג זה. נושאים כגון קבלת גרין קארד, שלא בהכרח מעניק אזרחות אוטומטית, נידונים בנפרד. לא מעט ישראלים הינם צאצאים להורים שנולדו בארצות הברית ונושאים אזרחות אמריקאית. אפילו ישראלי שלא ביקר מעודו בארצות הברית אבל אחד מהוריו מחזיק בדרכון אמריקאי תקף יוכל להגיש בקשה, לקבוע תור, ולקבל כמעט בוודאות אזרחות ולאחר מכן את הדרכון. 

ויזה ללא דרכון אמריקאי  

בעלי תעוזת זהות ישראלית עשויים להידרש להגיע לשגרירות האמריקאית ללא שום קשר לקביעת תור לדרכון אמריקאי. בשלב זה, אזרח ישראלי (שלא כמו אזרח אירופאי) לא יכול להסתפק בויזה אלקטרונית. ויזת כניסה נדרשת לכל מי שרוצה לבקר בארצות הברית אפילו לתקופה קצרה. קביעת תור חיונית לפני טיסה למטרות בילוי ונופש, לפני כניסה לארצות הברית לטובת לימודים, לפני נסיעת עסקים או פגישה עם שותפים. כמעט לכל מטרה, יש להגיש בקשה, למלא טפסים ולהגיע לשגרירות לצורך ראיון.