חייל, אילו זכויות בריאותיות מגיעות לך?

מדרסים לחיילים

כחיילים יש לכם זכויות בריאותיות מעבר לאזרח רגיל. בעיות בריאותיות אצל חיילים יכולים לנבוע מהרבה סיבות, כמו למשל בעיות בכפות הרגליים, ובאיזשהו מקום יתכן שאתם בקבוצת סיכון יחסית לאוכלוסייה האזרחית. ראו לדוגמה מדרסים לחיילים!

למה? אם אתם נמצאים ביחידות קרביות, יחידות מיוחדות, הסיכוי לשבור יד או רגל, לקרוע גיד או לקבל מתיחה בשריר היא גבוהה. האימונים האינטנסיביים בצבא לא בדיוק מתחשבים במגבלות הפיזיות של הגוף, הם לוקחים אותם עד לקצה, זה אמנם מגניב, אבל יש לזה מחיר בדמות פציעות וכדומה. גם אם לא, מצבי לחץ בצבא יכולים לגרום למצבים נפשיים קשים ולא סתם, ישנם חיילים רבים שבוחרים להתאבד בתקופת הטירונות הקשה.

אז מהן הזכויות הבריאותיות שמגיעות לכם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

הזכויות הבריאותיות של חיילים

כל חייל שמשרת בצה"ל ולא משנה באיזה יחידה, בכל תפקיד שהוא, יהיה זכאי לטיפול רפואי תוך 24 שעות מרגע הפנייה.

מה זה אומר? זה אומר שאם פניתם למפקד של היחידה והודעתם לו שאתם מרגישים לא טוב, יש לכם בעיה מסוימת ואתם רוצים לראות רופא או להתפנות באמבולנס, מחובתו להיענות לבקשתכם תוך 24 שעות בלבד. כמובן שאתם לא צריכים לחכות 24 שעות, בוודאי שלא. צה"ל מחזיק מרכזים רפואיים שמטפלים בחיילים במהירות ובמסירות, אולם על פי החוק לא יאוחר מ 24 שעות תקבלו כל טיפול שאתם חושבים שאתם צריכים.

בנוסף, לכל חייל יש זכות לקבל טיפול בריאות הנפש אצל הקב"ן של היחידה. בנוסף, יש לכם זכות לקבל טיפולי שיניים בסיסיים בחינם, בדיקות רפואיות ואם אתם זקוקים לתרופה כל שהיא או אפילו למדרסים מותאמים אישית, צה"ל יספק לכם אותה בחינם, ראו כאן מדרסים לנעליים צבאיות! כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות לבית מרקחת או לאורתופד עם התעודה שלכם ולקבל את השירות בחינם.