היתרונות של ביצוע ניטור מחלה כרונית באופן רציף

מחלות כרוניות הן מחלות שהגוף שלנו מכיר, שאין להן טיפול ועברו כבר את שלב המניעה. מדובר במחלות שהדרך היחידה להתמודד איתן היא בלמידה איך לחיות לצידן מבלי שהן ישתלטו לנו על החיים. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות ניטור מחלה כרונית באופן רציף.

 

יודעים איך זה מתחיל אך לא יודעים איך זה נגמר

מחלה כרונית יכולה להיות לבבית, סכרתית, ריאתית אונקולוגית ועוד כשהסממן המהותי שלה הוא פגיעה באיכות ובתוחלת החיים לכל החיים. זה מתחיל במחלה כרונית אך לרוב זה לא נגמר בה. זאת משום שאינה פותרת את האדם הסובל ממנה לחלות במחלות אחרות. הגם שהיא עצמה קרקע להתפתחות מחלות נוספות.

 

מלחמת התשה יומיומית

מחלות כרוניות לבד מהיותן מתישות בעצם קיומן, הן מתישות גם באופן הטיפול בהן הדורש הגעה תכופה לטיפולים, אישפוזים, ביקורות ומעקבים על-ידי רופאים שונים ובהתמחויות שונות. ההתשה אינה נגמרת רק במטופל עצמו אלא גם בבני המשפחה ובמערכת הבריאות.

 

ניטור מחלה כרונית – הפתרון האידיאלי

מעקב רציף שרואה את המטופל והצרכים שלו בצורה רוחבית ולא ממוקדת תחום מאפשר שיפור ממשי באיכות החיים.

ריכוז ההתמחויות הנדרשות למצבו של המטופל תחת קורת גג אחת אצל מטפל עיקרי אחד למטופל בהבנת הטיפול ובציפיות ממנו ובכך תורם למעורבותו.

תוכנית טיפולית עם גישה טיפולית אחת המונעת סתירות וסיבוכים רותמת את המטופל ביתר הצלחה לתוכנית ומשיגה את שיתוף הפעולה שלו.

חסכון כספי למטופל שנדרש לנסוע פחות ולהערך לוגיסטית להגעה לטיפולים וכן למערכת הבריאות שמשאביה ממילא מצומצמים.

 

לסיכום

ניטור מחלה כרונית נמצא כפתרון יעיל גם למטפלים וגם למטופלים וככל הנראה מבשר על עידן חדש שמביא לרפואה איכותית, יעילה ונגישה.

 

לקבלץ מידע נוסף פנו עוד היום אל נטלי שירותי רפואה.