החשיבות באיטום קירות מרתף

המאמר באדיבות http://s-israel.co.il

מרבית המרתפים ממוקמים בקומות תחתונות של מבנים אשר בדרך כלל הם גם מתחת לפני הקרקע ולכן מצוי מאוד שיש ריח טחב לא נעים במרתפים בשל קושי לאוורר אותם כמו שצריך. אך זו לא בעיה רצינית ובהחלט אפשר להתמודד איתה. בעיה אחרת שכן נחשבת לרצינית יותר היא עניין האיטום של קירות המרתף. בשל המיקום של המרתף, הוא חשוף מאוד להצפות מים מסיבות שונות כאשר אפשרויות הניקוז אינן יעילות כל כך וכן עלול להוות מקום מסתור לבעלי חיים ומזיקים שונים.

הצפות ונזילות במרתפים – מה עושים עם זה?

התמודדות עם הצפות ונזילות במרתפים הינה התמודדות מעצבנת יותר מאשר עם הצפות שמתרחשות בקומות במעל פני הקרקע. הסיבה לכך היא כאמור המיקום של המרתף – מתחת לפני השטח, במקום בו אין ניקוז אופטימלי או תנאים לגריפת המים לשטח פתוח. כמו כן, יש את בעיית האוורור לאחר הצפה, כאשר אין בדיוק אפשרות לאוורר את השטח כמו שצריך בשביל למנוע טחב ועובש. על כן, חשוב מאוד לוודא כי קירות המרתף אטומים מספיק בשביל למנוע מלכתחילה את בעיית ההצפות או לחילופין פלישה של בעלי חיים ומזיקים במקום.

איטום קירות מרתף – כדי שתוכלו להשתמש בו בבטחה

אם יש לכם מרתף, כדאי מאוד שתזמינו ביקורת איטום מבנים אחת לתקופה או לפחות לפני בוא החורף, על מנת שתהיו בטוחים כי המרתף שלכם בטוח לשימוש ולא נמצא בסכנת הצפה בעת ירידת גשמים חזקים או חשוף להצפות מצד צנרת תת קרקעית. כדאי שתזכרו היטב – מרתף אטום כמו שצריך הוא מרתף שתוכלו לאחסן בו את החפצים שלכם בבטחה רבה ומבלי לחשוש שהם עלולים להיהרס או להירטב בעקבות חדירה של מים או חלילה פלישה של בעלי חיים לא רצויים.

אולי יעניין אותך גם שיפוץ קירות חיצוניים