טיפים להתקנת מערכת טיהור מים

במקומות שונים בעולם ידועים איסורים ואזהרות בנוגע לשתיית מים מהברז, אם בשל סיבות תברואתיות חמורות ואם בשל סיכונים נמוכים יחסית או מפגעים בריאותיים ארוכי טווח. כך, בישראל נודע בשנים האחרונות כי מי השתייה שאנו שותים אמנם נחשבים למותרים ובעלי טעם שאינו מר (במיוחד ביחס למדינות אחרות), אולם אם מדברים במונחים של שתייה תדירה מהברז, ידוע כי הם מכילים חומרים שבטווח הרחוק עשויים להזיק מאד לבריאות – דוגמת שאריות דלקים וחומרים תעשייתיים שונים, ואפילו הצטברות של מתכות כבדות.

בדיוק משום כך, ניתן לראות כיצד בעשור האחרון מותקנים יותר ויותר ברי מים ומערכות לטיהור מים בבתים פרטיים, במוסדות תעשייתיים וגם בסביבות עבודה משרדיות, אולם כדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר ולראות תוצאות באמת, חשוב להבין כיצד המערכת עובדת – ולפעול בצורה נכונה. אז מה כדאי לדעת על התקנת מערכות טיהור מים? הנה כמה טיפים שעשויים להועיל לכם בטווח הקצר והארוך.

דאגו לחלקי מערכת תקינים

הכלל הראשון והחשוב ביותר להתקנת מערכת לטיהור מים הוא ההתעקשות על התקנתם של חלקים מקוריים, ואם המערכת מאפשרת זאת רצוי שיהיו כולם מאותו מפעל ייצור. בהחלטה זו יש לשים לב למותגים השונים ולוודא כי בחרתם במפעל בעל מוניטין וידע אמיתי ומהותי בתחום. מעבר לכך, יש לשים לב כי החלקים השונים המוקנים בביתכם או בבית העסק שלכם הם חלקים איכותיים, שלמים וללא פגמים – בין אם אלה נגרמו כתוצאה מבלאי בשל חוסר שימוש על המדפים, או בשל פגיעות שונות. לבסוף ובמידת האפשר, כדאי לשים לב לאופן התקנת החלקים, ולוודא כי זו נעשית בצורה נכונה עד כמה שניתן – אם כי מטבע הדברים מובן כי זוהי מלאכה שלא תמיד קל או אפשרי לבצע אותה.

דאגו להתקנת הסננים הנכונים

ישנם סוגים שונים של סננים, הפועלים לפי שיטות סינון שונות – בהן צינורות זעירים המונעים כניסה של חומרים מסוימים, נורת UV המשמידה חיידקים, התקנת חומרים ייעודיים המנטרלים בקטריות וחומרים אחרים, ועוד ועוד. לכן לפני שאתם מבצעים התקנת מערכת טיהור מים חשוב שתבינו מה עושה כל אחד ואחד מהסננים, כדי להבין מה לא חשוב בהכרח שיהיה אצלכם, ועל מה אסור לוותר בשום אופן.

קראו עוד על: חלקי חילוף sanit