כתרים לספר תורה

ספר התורה הוא הפריט החשוב ביותר בבית הכנסת. אנו שומרים אותו בארון מוקפד ומגנים עליו מכל משמר. על מנת להדר ולפאר אותו כראוי נעטוף אותו במעטפת יוקרתית עשויה מתכות יקרות. אם אתם מחפשים את הדרך לפאר ולהלל את ספרי התורה אצלכם בבית או בבית הכנסת, עטרו לראשם כתר עשוי כסף טהור.

כתרים לספר תורה נפוצים ביהדות מזה אלפי שנים. ישנו תיעוד לכתר ששימש להידור ספרי תורה כבר בתקופת גלות בבל. הכתר בו השתמשו בני ישראל בבבל היה כתר ארעי שהוכן מתכשיטים, צמחים ואבנים. כיום, יש לנו את האפשרות לעטר את ספרי התורה שלנו בכתרים עשויים מתכות יקרות עם דגש על כסף וזהב.

 

איך נהוג לשמור את ספר התורה?

הכול מסכימים שספר התורה הוא האלמנט המרכזי והחשוב ביותר בכל בית כנסת. ספרי התורה נשמרים בתוך ארון קדוש שמגן עליהם מפני נזקי הסביבה. כיום, נהוג לעטר כל ספר תורה בכתר קבוע. הספר נשמר בתוך תיבת עץ קשיחה שמגנה עליו בעוד הכתר מקבע את החלק העליון של התיק. פרט לקהילת מרוקו וקהילת תימן, כתרים מעטרים את ספרי התורה בכל הקהילות.

 

הזמנת ספר תורה חדש

רכישת ספר צורה חדש היא מצווה חשובה. כל אדם יהודי שיכול להרשות לעצמו לקחת חלק במצווה יזכה לסגולות טובות כאשר יעשה זאת. כיום נהוג לרכוש ספרי תורה למטרת הנצחה. בנים רוכשים ספרי תורה על שם הוריהם המנוחים בעוד הספר מוכנס אל ארון הקודש בבית הספר בהילולה. מחירים של ספרי תורה נקבעים בהתאם למידה. ככל שהספר יותר קטן כך הכתיבה קשה יותר והמחיר גבוה. את הספר כותב סופר סת"ם בכתב יד על גבי קלף כשר. לאחר קבלת כל האישורים הדרושים לספר תורה כשר אפשר יהיה להתמקד במעטפת החיצונית ולהזמין כתר לספר התורה, תיבת אחסון ושאר עיטורים.

 

לרכישה הכנסו לאתר שלנו – נטפים מוצרי יודאיקה.