מה חשוב לדעת כשרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות

כשאנחנו יוצאים את גבולות הארץ, בין אם זה ליום אחד ובין אם זה לתקופה של שבועות או חודשים, אנחנו לא נהנים ממימון עלויות טיפולים רפואיים אלא אם אנחנו רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל. זו הסיבה שכל אדם שיוצא מגבולות ישראל, לנופש, עבודה או כל דבר אחר, חייב לרכוש לעצמו ביטוח נסיעות לחו"ל, אחרת אם חס וחלילה יקרה לו משהו, אז הוא יידרש לשלם על כל הטיפול, כולל על הפינוי לחו"ל.

הסיבה לכך היא פשוטה, קופת חולים או המדינה, אינן מממנות טיפולים של ישראלים בחו"ל. זו אחריות של כל ישראלי לדאוג לעצמו לביטוח. מן הסתם, גם המדינה בה הוא מתארח לא תממן עבורו טיפולים אלא תגבה את הסכום המלא, כפי שניתן להניח מדובר על סכומים מאוד גבוהים.

כשניגשים לערוך ביטוח נסיעות לחו"ל אצל פספורט כארד יש מספר דברים שצריך לדעת, חשוב לבחון את הדברים לפני שניגשים לתהליך, על מנת שלא נגיע למצב שאנחנו עושים ביטוח שהוא לא מספיק טוב עבורנו, או שאנחנו רוכשים פוליסת ביטוח שאיננה כוללת את כל הדברים החשובים. מעבר לפוליסה עצמה, רצוי לבדוק גם מי בדיוק עורך עבורנו את הביטוח ועד כמה הוא נחשב אמין.

דבר ראשון שחשוב מאוד לבדוק הוא, עד כמה באמת הביטוח מכיל את כל מה שאנחנו צריכים ביחס למצבנו הרפואי מחד וביחס לסוג הטיול מאידך. חשוב להקפיד שהפוליסה תכיל, בין היתר, טיפולים, בדיקות רגילות, אשפוזים, תרופות, צילומים, ניתוחים וכן פינוי לישראל.

דבר שני, יש לוודא שהפוליסה כוללת אפשרות להטיס קרוב משפחה מדרגה ראשונה לשהות איתנו בבית חולים, במידה ואנחנו נדרשים להתאשפז.

דבר שלישי, חשוב לעשות את הביטוח זמן מה לפני הטיסה, כך אם נידרש לבטל אותה אז אין שום בעיה לעשות את זה.

דבר רביעי, אנחנו צריכים לוודא שהפוליסה כוללת גם עלויות נלווית אם יש לנו כאלה.

דבר חמישי, פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל כוללת לא רק בריאות אלא גם גניבות, אבידות וכדומה. לכן חשוב להקפיד שגם דברים אלו יהיו בפוליסה שאנחנו רוכשים מחברת הביטוח.