יש לנו גלידריה בדץ שתפנק אתכם

על פי ההלכה היהודית, ישנם סוגים שונים של מאכלים האסורים לאכילה עבור יהודים המקפידים לשמור כל מצוות ומסורת העם היהודי. האיסור הנפוץ הוא על סוגי מאכלים ספציפיים כמו דגים, עופות ובשרים שונים אך קיימות גם פעולות אסורות בהקשר הכשרות כמו בישול של מוצרי חלב ובשר יחד, כיוון שקיים איסור של אכילת חלב ובשר כחלק מהאיסור בתורה "לא תבשל גדי בחלב אימו".

יהודים שומרי מסורת ומצוות מקפידים על שמירת הכשרות בביתם וגם מחוצה לו, ולכן הם נוהגים לבקר במסעדות ועסקים לממכר מזון ומשקאות המחזיקים בתעודת כשרות תקפה. אם גם אתם נמנים עם שומרי המצוות ומחפשים אחר גלידריה כשרה, תשמחו לדעת כי יש גלידה בדץ שתשמח לפנק אתכם עם גלידות וקינוחים מתוקים במיוחד.

למה גלידריות צריכות להיות עם תעודת כשרות מפוקחת?

למרות שגלידות מכילות בעיקר שמנת/שומני חלב ויוגורט וכן מוצקי חלב אחרים, קיים חשש כי בגלידות תעשיות המוכנות במקום העסק או במפעל ישולבו חומרי גלם ורכיבים שאינם כשרים כמו גבינות ומוצרי חלב של גויים ללא הכשר, ג'לטין המופק מחזיר ואפילו יין שאינו בעל הכשר. לכן רק גלידריות בעלות הכשר רגיל או בדץ הן כאלו המפוקחות, ומבטיחות כי לא נעשה שימוש בגלידה עם רכיבים אסורים ביהדות.

מהו הכשר בדץ?

בשונה מהכשר רגיל המוענק דרך הרבנות הראשית לישראל, הכשר בדץ הוא הוא הכשר הניתן דרך גופי כשרות פרטיים הנחשבים כגופי פיקוח מחמירים יותר. לרוב הציבור החרדי מעדיף להסתמך רק על כשרות בדץ מאשר כשרות רגילה מטעם הרבנות, ולכן גם כשהם מגיעים לאכול בגלידריה הם יבחרו גלידריה בדץ.

גלידריה בדץ – לפנק, אבל לא רק בגלידה

החמרת הכשרות של הגלידריה לא פוגעת באיכות הטעם ובמבחר הגלידות שניתן לאכול בגלידריות, ולכן גלידריה בדץ איכותית תציע ללקוחות גם קינוחים מתוקים וכשרים כמובן שישתלבו נהדר עם טעמי הגלידה. מידע נוסף באתר https://jetlek.co.il/