מהם הסימנים שהגיעה העת לבצע איטום ושיקום קירות?

איטום ושיקום קירות

הקירות של הבית הם חלק מאוד חשוב שיש צורך לשמור ולא רק לטפח מבחינת מראה ועיצוב. ישנן דרכים שמאפשרות להבין כי הגיע הרגע שבו צריכים לבצע פעולות שנועדו עבור האיטום ו/או השיקום של הקירות של הבית, וזה מאוד חשוב לדעת מתי לבצע את כל אחד מאלה על מנת שהנזק שנוצר לא יעמיק עוד הלאה.

סימני רטיבות בקירות

יכולים לראות אותם בבירור גם באזור של הקירות החיצוניים של הבניין, וגם באזורים הפנימיים של הבניין, עם חלחול של מים אל תוככי הבניין, וסימנים של רטיבות שניתן לאתר בקירות של הדירות שנמצאות שם, כולל האזור של התקרה, במידה ולא נעשתה עבודת איטום איכותית בגג של אותו בניין. במקרים מעין אלה חייבים לבצע פעולה מהירה על מנת שהנזק לקירות לא יצריך פעולה יותר מעמיקה של תיקון לנזק שהתקדם עוד הלאה.

קילופים על קירות

קילופים על הקירות של הבניין יכולים להיות כתוצאה של עבודת צביעה לא טובה, אבל בהחלט יכולים לקרות כאשר הרטיבות שקיימת על הקירות גורמת לצבע להתפרק מהקיר בצורה שנראית כמו סדקים, בקעים או קילוף של ממש. בכל מקרה זהו עוד סימן שמאותת כי ישנו הצורך לבצע עבודה טובה של שיקום ואיטום של הקירות כהלכה.

סימני עובש על הקירות

ברגע בו רואים ומריחים סימנים של עובש על הקירות החיצוניים או הפנימיים של הבניין, זהו סימן מובהק לכך שהגיעה העת להזמין איש מקצוע על מנת שבה יוכל להתקדם עם פעולות נדרשות לביצוע של איטום הקירות שקרוב לוודאי כבר אינם אטומים בצורה טובה, בייחוד לקראת העונה של החורף עם כל ממטר שמגדיל את הבעיה. עובש הוא דבר מאוד מסוכן לבריאות ולנשימה, ולכן יש לנקותו ולבצע איטום שלא יחזור מחדש.