מה זה פירוק רכבים

פירוק רכבים

לא פעם אנחנו יכולים לראות על גבי מכוניות ישנות או על גבי לוחות מודעות או במקומות אקראיים, פרסומות של חברות ומגרשים שמתמחים בפירוק רכבים. בעלי מקומות אלו מזמינים נהגים ובעלי רכבים למכור את הרכב שלהם לפירוק ולהרוויח מזה כסף. מדובר על רכבים ישנים שלא ניתן עוד להשתמש בהם.

הרעיון של שירות פירוק רכבים הוא לא חדש אך עם השנים המודעות לנושא עלתה, לכן אנחנו יכולים לראות יותר ויותר פרסום בנושא, ואנחנו יכולים למצוא הרבה יותר אנשי מקצוע שמתמחים בכך. על מנת להבין מדוע נהוג לפנות לבעלי רכבים ישנים ונהגים, צריך להבין מה זה בכלל פירוק רכבים.

הרעיון של פירוק רכב הוא מאוד פשוט. ישנם כלי רכב ישנים או כאלה שעברו תאונות ברמות מסוימות ואי אפשר עוד להשתמש בהם, או לחילופין, בשביל להשתמש בהם יש לבצע תיקון מאוד קשה ומורכב, תיקון שעולה הרבה מאוד כסף והוא לא משתלם מבחינה כלכלית, ביחס למצב הרכב וביחס לשנתון שלו.

אותם בעלי מגרשים וחברות לפירוק רכבים, מציעים לבעלי הרכב אפשרות חלופית. לקנות מהם את הרכב תמורת סכום מסוים, וכך הם יוכלו להשתמש בכסף לרכישת רכב חלופי (מן הסתם המחיר שהם יקבלו יהווה רק חלק מסוים מהסכום, הם יצטרכו להשלים אותו מכספם בשביל לרכוש רכב חדש), ובמקביל יוכלו להיפטר מהרכב הישן שלהם, אשר אין לו שימוש והרבה פעמים עומד במקום. צריך לומר, רכבים שעומדים במקום, באזור ציבורי נניח, יכולים להוות מטרד סביבתי ובעל הרכב עלול לשלם על זה קנס.

מה בעלי המגרשים יעשו עם הרכב הישן שהם קנו? אפשר להבין, שהם יפרקו אותו וימכרו את החלקים שלו. בין אם זה ללקוחות פרטיים, מוסכים, או כל גורם אחר שמחפש חלפים ישנים לרכב. הרי כשרכב הוא ישן או עבר תאונה, זה לא מבטיח שכל החלקים שלו יצאו מכלל שימוש. ייתכן מאוד שחלק מהחלקים עדיין ניתן להשתמש בהם. לכן זה ישתלם לאותם בעלי מגרשים ואותם אנשים שמתעסקים בפירוק רכבים לרכוש רכבים ישנים, לפרק אותם ולהציע את החלקים למכירה.

לעוד מידע, בקרו באתר https://easy-dismantling.co.il/