למה דווקא טיול למצרים ושייט על הנילוס

למה דווקא טיול למצרים ושייט על הנילוס

עד לפני ארבעים שנה, המחשבה על טיול למצרים היתה בגדר פנטזיה כמו שאנחנו יודעים. ישראל ומצרים היו אויבות מושבעות ואיש לא חשב שיום אחד אנחנו נוכל לנסוע לשם עם דרכון ישראלי ולטייל במדינה המופלאה הזאת.

מאז כידוע חתמנו על הסכם שלום, נוצרו קשרי ידידות ברמות שונות, נוצרו קשרי תיירות, וכמו שנהוג לומר, הרבה מאוד מים עברו בנילוס מאז ואנחנו יכולים לא רק לטייל במצרים אלא מעבר לכך, אנחנו יכולים לקחת קרוז ולעשות שייט על הנילוס.

לפני שנסביר מדוע משתלם לעשות שייט על הנילוס, נסביר בקצרה למה לא חייבים לנסוע רחוק, לאירופה, למזרח הרחוק, לארצות הברית בשביל לחוות חוויה אחרת, ייחודית ושונה, אנחנו פשוט יכולים לחצות את הגבול למצרים וליהנות ממשהו אחר, משהו שאנחנו לא מכירים.

כידוע, מצרים עם ערש הלאומיות הערבית אך מעבר לכך היא נחשבת לאחת מאבני היסוד של התרבות הערבית ובמובנים מסוימים התרבות האנושית בכלל. כיום מי שמגיע אליה, יכול להתרשם הן מהמראות, הן מהריחות, הצבעים והקולות. אלה דברים שאנחנו לא מכירים, לא בישראל ולא במדינות אחרות. אנחנו יכולים ליהנות ממקומות בילוי רבים, מסעדות, בתי קפה, מועדונים, אנחנו יכולים ליהנות מאתרי תיירות ואתרים היסטוריים ועוד.

שייט על הנילוס במסגרת קרוזים למשפחות זו ללא ספק דרך טובה עבורנו להכיר את מצרים האחרת, מצרים השונה. כאשר אנחנו טסים לקהיר או מגיעים לסיני, נניח, אנחנו רואה סוג מסוים של מצרים, במקרים רבים זו מצרים התיירותית. כשאנחנו לוקחים ספינה ושטים על הנילוס, אנחנו נחשפים לסוגים שונים של מצרים, תמונות שונות שלה, בין אם זו מצרים הענייה ובין אם זו מצרים היותר עשירה, בין אם זו מצרים המפותחת ובין אם זו מצרים החקלאית, האגררית, אנחנו נחשפים לכל הגוונים של המדינה המופלאה הזאת.

מעבר לכך, אנחנו לומדים להכיר ולהבין את החשיבות הגדולה של הנילוס עבור המצרים, ואנחנו לומדים להכיר את היופי המרהיב של הנילוס על מאפיינו השונים. לכן משתלם מאוד לקחת שייט ולשוט בנהר המפורסם ביתר במזרח התיכון ואחד הנהרות החשובים בעולם הערבי.