האם ניתן להתקין במפרים גם במפעלים וכבישים במתחמים סגורים?

פסי האטה, כלומר במפרים, מותקנים לרוב בכבישים ציבוריים בנקודות חשובות. בכל עיר ניתן למצוא אותם, למשל בסמיכות למוסדות חינוך, לפני מעגלי תנועה וכדומה. אך מסתבר כי לצד העובדה שניתן להתקין אותם בכבישים סלולים, על ידי רשות עירונית או מע"צ, ניתן להתקין במפרים גם במפעלים, במתחמים סגורים ובכבישים פרטיים. נסביר מדוע זה נדרש, איך זה עובד וכיצד ניתן לבצע זאת ללא השקעה כספית ניכרת אלא במחיר סביר ונוח. 

אילוץ נסיעה איטית לבטיחות מוגברת 

התקנה של במפרים באופן פרטי או על ידי גורם מסחרי מתבצעת לרוב מסיבה אחת. זה הפתרון בכל מצב שבו רוצים לאלץ את הנהגים החולפים בדרך מסוימת, להאט באופן יזום (וללא צורך בפיקוח מטעמו של גורם אנושי). כך ניתן לאלץ נסיעה איטית יותר לרכבים הנכנסים לחניון, לרכבים שיוצאים מחניון, למשאיות או רכבים כבדים המגיעים לאתר בניה וכן בכל כניסה למתחם פרטי או לכביש פרטי. נסיעה איטית מבטיחה בטיחות גבוהה יותר, לכלל משתמשי הדרך, כך על פי כל מומחי הבטיחות וגורמי האכיפה השונים. 

התקנה ללא סלילה ובהשקעה קטנה 

במפעלים, בכבישים פרטיים, בדרכים ובמתחמים סגורים, לא תמיד ניתן לסלול כביש עם במפר. אך ניתן להתקין במפרים ללא צורך בסלילה או בשימוש בבטון, בהשקעה כספית קטנה יחסית. הדבר נעשה על ידי פסי האטה מיוחדים, מחומרים קשיחים ועמידים אך קלים למדי. את הפסים מביאים למקום הרצוי, קודחים את הכביש ומבריגים את הפסים לתשתית הקיימת. לא צריך להוסיף תשתית בטון או להשתמש במלט, יציקה וכדומה. הכל נעשה בצורה מהירה ואיכותית. במידת הצורך, ניתן בהמשך לפרק את הפס ולהעביר אותו לשימוש חוזר, בהמשך הכביש או במתחם אחר. 

אולי יעניין אותך גם משטחי גבשושיות