נתפסת על נהיגה בזמן פסילה – איך ממשיכים מכאן?

נהיגה בזמן פסילה

עבירות תנועה עלולות לשאת איתן ענישה חמורה, זאת בהתאם לחומרת המעשה. אחת העבירות השכיחות בישראל הינה נהיגה בזמן פסילה. מדובר על מצב בו נהג קיבל הודעה בדבר פסילת הרישיון שלו. אך חרף העובדה הזו הוא ממשיך לנהוג. שימו לב, העבירה היא עצם הנהיגה, גם אם במהלכה לא בוצעה עבירת תנועה נוספת. הווי אומר שכאשר נהג עולה לרכב ויוצא לדרך למרות שהוא קיבל הודעת פסילה, הוא מבצע עבירה חמורה.

מהו העונש על נהיגה בזמן פסילה?

נהיגה בזמן פסילה כרוכה בעונש חמור של שלוש שנות מאסר. זאת על מנת להרתיע נהגים מלעשות את הצעד הזה. אך למעשה חשוב לדעת כי בכל מה שקשור לפסיקת דין ולענישה בפועל יש התייחסות ספציפית לנידון. כלומר, כל אדם נחקר ומעשיו נבדקים לגופו של עניין על מנת לתת לו את העונש המתאים לפי העבר שלו, לפי חומרת המעשה ובהתאם לנתונים נוספים שקשורים לנושא.

להיעזר בעורך דין תעבורה מנוסה

היבט נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא ליווי מקצועי של עורך דין. בכל התמודדות מול בית המשפט חשוב לזכור כי הנתבע צריך לדעת כיצד התנהל. מה לומר ומה לא לומר. את ההדרכה הזו הוא יקבל מעורך דין תעבורה מנוסה. עו"ד מכיר היטב את החוקים הרלוונטיים בעניין העבירה שבוצעה. מעבר לכך – הוא יודע כיצד מתנהלים הדברים ומה צריך הנהג הנתבע לעשות כדי לנקות את שמו ככל האפשר. הדבר החשוב ביותר הוא להפחית את חומרת המעשה בעיני בית המשפט על מנת להפחית בהתאם את חומרת העונש. בעזרת עורך דין ניתן להשיג הישגים נפלאים ולהפחית את העונש באופן מהותי. המסקנה? קחו אתכם עורך דין מקצועי וטוב!