איך להכין ילד לקראת טיפול שיניים

להכין ילד לקראת טיפול שיניים

טיפולי שיניים זה לא משהו שאנחנו בוחרים לעצמנו. זהו לא מקום הבילוי המועדף עלינו או על ילדינו אך בכל זאת כולנו מוצאים את עצמנו ממתינים מרצוננו לתורנו ומוסרים את הפה שלנו לרופא השיניים על מנת שהוא יטפל בנו. ברור כי לא מדובר בתענוג גדול אך בכל זאת, כולנו עוברים את התענוג הזה מידי פעם בפעם כאשר בחלק מהמקרים נותרת בנו טראומה מהטיפול וזיכרונות לא נעימים ממשיכים ללוות אותנו.

קראו על הגורמים להרטבת לילה

הבעיה הכי קשה היא בקרב ילדים צעירים שכבר הספיקו לפתח חרדה דנטלית והם פשוט מסרבים לעלות על כיסא הטיפולים במרפאת השיניים.

אז איך אפשר להכין ילד לקראת טיפולי שינים?

כאשר הילד מתעורר מכאבי שיניים בלילה או שבמשך היום הוא מתלונן על כאבי שיניים, אתם חייבים לפנות אתו אל מרפאת השיניים "לובנדנט" באתר https://www.lovendent.co.il. אין טעם לדחות כי הבעיה לא תיפתר מאליה. להיפך, אם תדחו את הפנייה אל מרפאת השיניים, המצב עלול להחריף ובעיה קלה תהפוך לבעיה מורכבת.

אם זהו הביקור הראשון של הילד במרפאת השיניים, אתם צריכים להתכונן היטב על מנת שהוא יחווה את הטיפול כחוויה לא רעה ואולי אפילו טובה. חשוב שתדברו אתו על החוויה הצפויה לו ותסבירו לו בדיוק מה הרופא עומד לעשות. (להרדים את השן – לא חייבים לפרט בדיוק איך זה יהיה ומה יהיה גודל המזרק… – לנקות את העששת ולהניח סתימה במקום. כדאי לספר גם על הסקשן ועל השטיפה במהלך הטיפול) כאשר הילד ידע לקראת מה הוא הולך, הוא יהיה הרבה פחות מפוחד.

רופא שיניים לילדים

בכל מקרה, תמיד חשוב לפנות עם הילד אל רופא מיוחד לילדים. כך יתבצע הטיפול בצורה הרבה יותר בטוחה וגם הרבה יותר ידידותית לילד.

הרבה מבוגרים סוחבים אתם טראומות ילדות מטיפולי השיניים או מקרי עזרה ראשונה עם טיפולי שיניים שהיו כואבים ועד היום הם חווים בראש את הכאב, והדבר משפיע גם על ההסברה שלהם לילדים.

חשוב לדעת כי היום, הכול שונה וטיפולי השיניים שהילדים שלנו עוברים הם הרבה פחות אגרסיביים וגם הרבה פחות כואבים.

זאת, רק אם פונים אל רופא שיניים מיוחד שהוא מומחה לילדים.