באילו מקרים חשוב להתקין משטח גבשושיות?

המאמר באדיבות שרפים מוצרי בטיחות

האחריות להבטחת שימוש בטיחותי ונגיש בכל מבנה חלה על בעליו. התקנה של אבזור בטיחות חיונית מבחינה מקצועית, חברתית ופיננסית. אבזור נכון של כל מתחם הוא המפתח למניעת תאונות, הנגשה בעבור כלל האוכלוסייה וצמצום הסיכויים לתביעות משפטיות (תביעות נזקי גוף ורכוש). אם יש אצלכם במתחם מפגע בטיחותי שאינו מטופל כראוי, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם תביעה משפטית לפיצוי בעבור נזקי גוף או רכוש. 

מה זה משטח גבשושיות?

לרוב, אנו בוחנים את השטח שמולנו ומאתרים מפגעי בטיחות באמצעות חוש הראייה. משטח גבשושיות נועד להתריע על הימצאות של גורמים מסוכנים באמצעות חוש המישוש. הגבשושיות מותקנות על הרצפה במטרה שאנו נרגיש בהן בדריכה ברגל או נסיעה ברכב. מיד כאשר אנו מרגישים בגבשושיות נדע שעלינו לשים לב לדרך. משטח גבשושיות נועד להתריע על סטייה מהנתיב במהלך נסיעה או הליכה. משטחי גבשושיות משמשים גם להנגשה של מתחמים בעבור עיוורים. 

הכנת השטח לקראת התקנת משטח גבשושיות?

את משטחי הגבשושיות אפשר להתקין בטכניקה של הדבקה או קידוח. אתם בוחרים בין הדבקת יריעה של גבשושיות לבין התקנת גבשושיות בודדות באמצעות קידוח. שימו לב, היריעות כוללות גבשושיות קטנות עם מרווחים קטנים קבועים (מיועדים בעיקר לדריכה ולא לנסיעה ברכב). לא ניתן יהיה לשנות את המרחקים בין הגבשושיות בהדבקת יריעות. אם אתם מעוניינים לקבוע בעצמכם את המרחק בין הגבשושיות או להתקין רק 4-5 גבשושיות לרכבים בשטח קטן, תבחרו בקידוח. 

מתי התקנת הגבשושיות נדרשת?

  1. התרעה מפני סטייה מנתיב נסיעה
  2. התרעה מפני כניסה אל אזור מוגבל לתנועה
  3. הנגשה של המתחם בעבור עיוורים
  4. אזהרה מפני גרם מדרגות קרוב או כל מקור סכנה אחר

הנגשה נכונה של השטח בעבור בעלי מוגבלויות מגדילה את קהל היעד שלכם ומקדמת את התדמית העסקית. תוספים שמיועדים להנגשה של המתחם בעבור בעלי מוגבלויות פיזיות מתגלים כשימושיים גם בעבור קשישים וכלל באי המקום. הגבשושיות מתריעות על התקרבות אל גרם מדרגות, שיפוע, פנייה או כל גורם אחר שעלול לגרום לתאונות. יש לכם הזדמנות להפוך את המתחם לבטיחותי יותר ולמנוע את התאונה הבאה. 

אולי יעניין אותך גם מחסום גדר פלסטיק