קרקעות למכירה בעיר חרדית

קרקעות למכירה בעיר חרדית

הרבה פעמים אנחנו יכולים לקרוא בחדשות או לשמוע בתקשורת על מכירת קרקעות בערים חרדיות או קרקעות שמיועדות למגזר החרדי. יש מי שזה מעורר אצלו לא מעט כעס, מצד שני, יש לא מעט קבוצות וגורמים שמבינים מדוע זה כך.

ברמת העיקרון אנחנו יכולים למצוא לכך הסברים שונים וצריך לומר, יש לכך גם לא מעט צידוקים, בין אם מבחינה חברתית ובין אם מבחינות אחרות. לפני שנציג את כל ההסברים והצידוקים, חשוב לומר, ההחלטה להציע קרקעות למכירה בעיר חרדית, נובעת הרבה פעמים לא רק משיקול חברתי או כלכלי, אלא גם משיקול טכני, מעצם העובדה שהמקום נקבע כעיר חרדית ועל כן הקרקעות מיועדות למגזר החרדי.

ההסברים לכך שקרקעות מסוימות מיועדות לצרכי המגזר החרדי, הם כאלה. ראשית, היום אנחנו יודעים שיש מחסור גדול בשכונות וערים חרדיות, בוודאי בערים חרדיות ייחודיות. אנחנו יכולים לראות את זה על פי הצפיפות הרבה שקיימת בערים ובשכונות הקיימות. זה יוצר בעיה קשה למגזר וכמובן לאותן שכונות וערים בהם יושבים החרדים. מדובר בעומס שיכול לגרום לנזק משמעותי על תפקוד התשתיות והמערכות השונות, מה שיכול להקשות עליהם מהיבטים שונים, כולל היבטים בריאותיים, חינוכיים ואחרים.

שנית, כמעט בכל מקום בו יש שכונות מעורבות, כמעט בכל מקום בו יש ערים מעורבות, אנחנו מגיעים בסופו של דבר למצב בעייתי של התנכלויות וריבים. על מנת למנוע זאת, אז יש ניסיון לאפשר לכל קהילה לחיות ביחד מבלי להתערבב ומבלי לחיות בתוך קהילה אחרת. אם אנחנו בוחנים את זה לעומק, הרי ברור מאליו שהחילונים נהנים מהרבה יותר יישובים ושכונות. לכן אנחנו יכולים למצוא מקומות בהם משווקות קרקעות אך ורק למגזר החרדי.

צריך לזכור, כמו שלחילונים יש צרכים מסוימים גם לחרדים יש צרכים, אלה דורשים קרקעות ושטחים, אי אפשר למנוע מהם את זה. על מנת שהם יוכלו ליהנות מאיכות חיים שמתאימה להם, אזי שיש להציע להם קרקעות למכירה בעיר חרדית, כך הם יוכלו לקיים את אורח החיים שלהם ללא בעיה ומבלי שיפריעו לאחרים. זה הפתרון האידיאלי.