האם יש צורך להיבחן גם במבחן TOEFL וגם IELTS?

מבחן TOEFL וגם ?IELTS

כאשר אדם רוצה להתקבל לעבודה אשר דורשת שימוש בשפה האנגלית בשפה גבוהה, או כאשר אדם מעוניין להשתלב בסביבה דוברת אנגלית אקדמאית כגון: לימודים במוסד אקדמאי בחו"ל, הרי שיהיה עליו לעבור את אחד מהמבחנים הבאים בהתאם לדרישה: מבחן TOEFL או מבחן IELTS. מדובר בשני מבחנים די דומים (קראו בהרחבה באתר טופפרפ) מבחינת החלקים שבהם ומבחינת התוכן עליו נבחן האדם ולכן, אין צורך לעבור את שני המבחנים הללו במידת הצורך, אלא רק מבחן אחד מבין השניים בהתאם לדרישה.

מהו מבחן TOEFL

מבחן TOEFL הוא מבחן אשר רלוונטי עבור אדם המעוניין ללמוד במוסד אקדמאי בחו"ל ונדרש לעבור אותו בכדי לבחון את הידע שלו בשפה האנגלית והיכולת שלו להתמודד עם אנגלית אקדמאית. לא פעם האדם יידרש לעבור את המבחן גם על ידי מעסיק במקום עבודה שבו הוא ירצה לעבוד, הדורש שימוש בשפה האנגלית ברמה גבוהה. מדובר במבחן הכולל בו 4 חלקים, כאשר בכל חלק ניתן לצבור 30 נקודות. סך הכל הציון המקסימלי במבחן הוא 120 נקודות. 4 הפרקים של המבחן הם: פרק בהבנת הנקרא באנגלית, פרק בהבנת הנשמע באנגלית, פרק בדיבור בשפה האנגלית ופרק בכתיבה בשפה האנגלית. אורכו של המבחן הוא 4 שעות בסך הכל ולכן, האדם נדרש להתמודד עם השאלות במבחן בלחץ של זמן.

מהו מבחן IELTS


מבחן במסגרת קורס IELTS דומה למבחן TOELF, אשר בעצם מתחלק לשני מבחנים. מבחן אשר מתאים לאדם שנדרש להבחן בכדי לבחון את הידע האקדמאי שלו בשפה והמבחן השני הוא מבחן הבוחן את הידע הכללי של האדם השפה האנגלית. אדם אשר עתיד ללמוד במוסד אקדמאי בארה"ב, לא פעם יידרש לעבור את המבחן הזה בכדי לבחון עד כמה הוא יצליח להסתדר בסביבה אקדמאית דוברת אנגלית. את המבחן הכללי השני לא פעם יידרש אדם שרוצה להתקבל למשרה כלשהי הדורשת שימוש רב בשפה האנגלית לעבור, על מנת לבחון את היכולת שלו להשתלב בחברה זו. גם מבחן זה כולל בו 4 פרקים: הבנת הנקרא, הבנת הנשמע, דיבור וכתיבה.

לא משנה איזה סוג מבחן נדרשת לעבור, הרי שחשוב מאוד שתתכונן אליו היטב על ידי קורס הכנה ספציפי ואיכותי לקראת סוג המבחן שעליך לבחור.