טיפים לתחזוקת רכב שטח

מצברים לרכב

רכב שטח הוא רכב עוצמתי עם יכולות שאין לכלי הרכב האחרים הרגילים. החום הגבוה לא מריע עליו והוא אינו מקשה עליו כלל. הרכב הוא ממוזג היטב ואפשר לנהוג אתו גם בתנאים קשים. בכל זאת, חשוב לשמור על רכב השטח ולהשגיח עליו גם אם הוא חזק ונדמה כי הוא מסוגל לצלוח כל מהמורה וכל קושי.

קראו גם על: מחיר החלפת מצבר

אנחנו כאן על מנת להעניק לכם כמה וכה טיפים שיסייעו לכם לשמור טוב יותר על רכב השטח שלכם.

  • לא מעמתים את הרכב עם החום הכבד – לא כדאי כלל לעמת ולאמץ את הרכב מול החום הכבד בנסיעות מפרכות וקשות מידי. אם זה נסיעה בשעות חמות מאוד בימי שרב קשים, בנסיעה באזורים מדברים חמים מאוד או בתנאים קשים במיוחד בדיונות לוהטות.
  • מקררים את הרכב – חשוב מאוד לשים לב כי הרכב נהנה מקירור מספק על מנת לשמור על המנוע של הרכב ועל תיבת ההילוכים שלו. זה כולל טיפול בנוזל הקירור אך לא רק. יש צורך לשים לב לצינורות הגומי ולבדוק כי אלו לא נפגעו, לא נסדקו ולא התרככו בעקבות החום הראשוני של הקיץ ההביל הישראלי.
  • יש לבדוק את מצנני הגיר ואת המנוע על מנת לוודא כי אלו אינם סתומים בעקבות שרידים שנותרו מהחורף. אם זה בוץ ואם זה עלים או עשבים שוטים וכדומה.
  • בודקים את הרדיאטור – אם הרדיאטור שזהו מצנן המנוע הראשי הוא יותר מאשר בן ארבע או חמש שנים הוא עשוי להיות סתום מאבנית וחשוב מאוד לבדוק את העניין. לעיתים יהיה צורך לנקות או להחליף את הרדיאטור.
  • יש לוודא כי מניפת הפלסטיק אשר היא מנקזת את מצנן האוויר הינה תקינה והיא מהודקת היטב למקומה. יש לוודא כי מיכל העיבוי כמו גם המכסה שלו הינם במצב תקין ורענן.
  • מד חום דיגיטלי – אם הרכב הינו ישן יש לשקול התקנה של מדחום דיגיטלי אשר הוא יתריע על התחממות יתר של הרכב בטרם תתרחש קטסטרופה. לא פעם עשוי המנוע לטפס לטמפרטורה של 80 ו105 מעלות ללא שמחוג השעון יגיב על הדבר.

הטיפים באדיבות אתר Mazber4all