למה כדאי להשתמש באבקת חלבון טבעונית?

אבקת חלבון

אבקת חלבון היא סוג של תוסף תזונה  המיועד לשימוש בנסיבות שונות. לרוב,  בקרב ספורטאים, אצל אנשים הנמצאים בתהליכי שיקום הגוף לאחר תאונות או פרוצדורות רפואיות ועוד. יש גם רבים הצורכים אותה על בסיס קבוע כחלק מתפריט התזונה שלהם. ניתן להבחין בחלבון מהחי המצוי בביצים, חלב, מי גבינה ועוד וחלבון מהצומח המצוי בקטניות, דגנים, סויה ועוד. הערכים התזונתיים בשני מקורות המזון דומים. עם זאת, רבים צורכים אך ורק אבקת חלבון טבעונית ויש לכך מספר סיבות חשובות.

יתרונות

 אבקת חלבון טבעונית מיועדת, בעצם, לאנשים טבעונים ו/או צמחוניים אשר אינם צורכים מזון מהחי בשל סיבות אידיאולוגיות. לכן, הם יקנו אך ורק מוצרים המבוססים עליה. כך, חטיפים, אבקות ותוספי תזונה אחרים.  אבקה זאת הינה סמיכה יותר במרקם שלה מאשר החלבית, ולמרות זאת, מוצרים המבוססים עליה הינם קלים לעיכול ואינם מכבידים. היא בעלת ערך ביולוגי גבוה ומכילה את כל החומצות האמינו החיוניות לבניית שרירים ומסייעת לשמירה על משקל גוף מאוזן. המוצרים המכילים אותם כוללים רכיבים טבעיים ואינם מכילים לקטוז אשר עלול לגרום לבעיות בריאות אצל רבים.

תהליך הייצור

מבודדים את החלבון מהגידולים הטבעיים המעובדים והוא משמש חומר גלם לייצור תוספי התזונה השונים. בעת הייצור מוספים ויטמינים ומינראליים חיוניים, וכן, חומרי ריח וטעם כמו שוקולד, בוטנים, בננה, קשיו ועוד. הטעמים המשובחים הללו הופכים אותם לאטרקטיביים יותר אצל הצרכנים. את תוספי המזון מוסיפים לתפריט של הספורטאים על פי תכנית האימון וצרכיהם. יש להתייעץ עם מומחי תזונה, ספורט ואחרים כדי לנצל בצורה הטובה ביותר את תוספי התזונה. מומלץ לרכוש אותם מחברה בעלת מוניטין כמו emc2protein. בבעלותה אתר אינטרנט בו ניתן לראות מבחר גדול ממנו ניתן לרכוש בצורה בטוחה.