איך להתנהל נכון כלכלית כמשפחה?

ניהול תקציב למשפחה

התנהלות כלכלית נכונה כמשפחה דורשת מכל בני הבית לשתף פעולה. בסופו של דבר משפחה שאיננה מתנהלת כלכלית בצורה נכונה עשויה להיכנס מהר מאוד למצב כלכלי לא נעים, מעין בור שרק הולך ונחפר עמוק יותר ויהיה יותר קשה לצאת ממנו לאחר מכן.

התנהלות כלכלית נכונה ובמיוחד ניהול תקציב למשפחה יסייע לכם לשפר את אורח החיים שלכם ושל בני המשפחה יותר ויותר לאורך הזמן ולעולם לא לדאוג לנושא הכלכלי.

חינוך הילדים מתחיל בהורים

חינוך הילדים להתנהלות פיננסית נכונה מתחיל בהורים. חנכו אותם לקבל כסף רק לאחר שעבדו ועשו דברים טובים עבור הכסף הזה ולא מתי שהם יבכו וידרשו מכם כסף. כמו כן למדו אותם להעריך כסף על ידי כך שאם יבזבזו אותו לפני הפעם הבאה שתקצו להם דמי כיס – פשוט אל תתנו להם עוד. החלטתם על X כסף דמי כיס פעם בשבוע ביום ראשון? הילד/ה באו אליכם לבקש עוד ביום חמישי? אל תתנו. הם ילמדו להתנהל נכון יותר עם הכסף לאורך הזמן ולבזבז אותו בצורה נכונה. אם דמי הכיס אינם מספיקים להם למרות שהם מעריכים את הכסף ומשתמשים בו כראוי ייתכן והם זקוקים למעט יותר דמי כיס בכל שבוע.

חוק מאוד פשוט – להוציא פחות מההכנסות

החוק הבסיסי להתנהלות כלכלית נבונה כמשפחה היא ניהול כלכלי נכון ,להוציא פחות כסף ממה שמכניסים. הילדים בדרך כלל לא מכניסים כסף וההכנסות של המשפחה מגיעות מההורים. חברו את סך ההכנסות ההולך לכלכלת הבית ולהוצאות בני המשפחה וראו היכן ניתן לצמצם, לחסוך או להוריד את השימוש וההוצאה.

לנהל חסכונות מסוגים שונים

השתדלו לחסוך מעט כסף בצד בהתאם ליכולת שלכם. הפלוס שאתם מסיימים אתו בסוף החודש יכול ללכת להשקעה, פיקדון, חיסכון או כל דבר אחר שיגרום לכסף שלכם לייצר עוד כסף במקום להישחק ולהירדם בחשבון.