מהן בדיוק עבירות מרמה והונאה

עבירות מרמה והונאה

עבירות מרמה והונאה מתייחסות לאותן העבירות אשר עושות שימוש במניפולציות מתוכננות מראש, שכל מטרתן היא להשפיע על אדם מסוים או על קבוצה של אנשים לצורך עשיית פעולה שתועיל למתכנן התחבולה. בדרך כלל, מדובר על עבירות הקשורות לתחום הפיננסי, כמו למשל עבירות הונאה של בנקים, תחבולות שונות כנגד מס הכנסה ועוד. מדובר על עבירות שנכנסות תחת הקטגוריה של עבירות צווארון לבן, אך ישנן עבירות פשוטות יותר שנחשבות כגניבה בסיסית. למשל, במקרה של אדם שמקבל מקדמה לצורך קבלת שירות או מוצר מסוים, אך האדם מחליט לברוח מבלי לספק את השירות או המוצר המובטח. יש לציין כי עבירות מסוג זה אינן כוללות בדרך כלל שימוש בכוח פיזי או באלימות מכל סוג, אלא שימוש במניפולציות ותחבולות שונות.

קראו על עורך דין לעבירות סייבר למי וכיצד יכול לסייע

עבירות מרמה והונאה – כדאי להכיר

כאמור, מדובר על עבירות שאינן אלימות, המתאפיינות ברמת תחכום מסוימת. מסיבה זו בדיוק, עבירות אלו מצריכות אכיפה מסוג שונה, דבר שהכשיר את הקמתה של היחידה הארצית לחקירות הונאה ואת היחידה הכללית "להב". יחידות אלו מכילות אנשי מקצוע שונים, שעברו הכשרה מיוחדת לצורך איתור העבריינים. יחידות אלו מתעסקות עם סוגים שונים של עבירות מסוג זה, כמו למשל התחזות לבעל תעודה, התחזות לאדם אחר, הונאת נושים, עבירות זיוף, מעילה בכספים וכדומה.

העונש על עבירות מסוג זה, יכול לכלול 3 – 5 שנות מאסר בפועל, בהתאם לנסיבות המקרה. לכן כל מי שמקבל זימון לחקירה במשטרה בהקשר זה, חייב לפנות מיד לעורך דין פלילי, עו"ד מנשה רון שמתמחה בתחום. חשוב להגיע לחקירה במשטרה תחת ליווי וייעוץ משפטי צמוד, היות והדבר יכול להשפיע באופן ניכר על המשך השתלשלות העניינים. כל דבר שנאמר בחקירה, עלול להיות מנוצל כנגד החשוד, לכן עדיף להגיע מוכנים ובכך להגדיל את הסיכויים שלכם לצאת מהעניין בצורה הקלה והטובה ביותר.

לסיכום, עבירות מרמה והונאה הינן עבירות שנחשבות לרוב כעבירות צווארון לבן. מדובר על עבירות שבמהלכן הנאשם אינו עושה שימוש באלימות, אלא משתמש במניפולציות ותחבולות שונות. במידה ואתם מואשמים בעבירות מסוג זה, מומלץ להצטייד בעורך דין פלילי בשלב המוקדם ביותר.

גניבה ממעביד – משמעותה והעונש הצפוי